1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÖLBAŞI

  4. Esnaf ve öğrenciler buluştu
Esnaf ve öğrenciler buluştu

Esnaf ve öğrenciler buluştu

Gölbaşı’nda okuyan üniversite öğrencileri ve esnaflar Gölbaşı Esnaf Odası tarafından düzenlenen programla bir araya geldi.

A+A-

 

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası (GESO) tarafından düzenlenen programa Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut’un yanı sıra, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay , Hacı Bayram Veli Üniverstesi Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Öğretim üyeleri, öğrenciler ve esnaflar katıldı.

İSA ALBUT: “ÖĞRENCİ VE ESNAF DİYALOĞUNU GELİŞTECEĞİZ”

Gölbaşı’nda üniversite okuyan öğrencilerin Gölbaşı’na yönelik istek ve taleplerinin dinlendiği toplantıda konuşan GESO Başkanı İsa Albut “Gölbaşı Esnaf Odası olarak Gölbaşı’nda bulunan öğrenci yoğunluğunu esnafla buluşturarak onların sorunlarını, beklentilerini, ihtiyaçlarını karşılayacak buradaki esnaf profilini oluşturup öğrenci ve esnaf arasındaki diyaloğun gelişmesini sağlamak veGölbaşı halkı  ile bir kaynaşma sağlamak adına böyle bir program yaptık.Bu toplantıdan alınan kararlara göre esnaf odası olarak adımlarımızı atacağız”dedi.

GÖLBAŞI’NIN KÜLTÜREL DEĞERLERİNİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURMALIYIZ

Esnaf ve öğrencilerin buluşmasında konuşan Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hakan Çetiner ise “Gölbaşı turizm fakültesi olarak, Gölbaşı’ndaki yerel halkın ve esnaflarımızın turizm bilincini geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Bu doğrultuda öğrenci esnaf iletimi,öğrenci yerel halk kaynaşmasını sağmalıyız.Gölbaşının kültürel kaynaklarını da açağı çıkarmak istiyoruz.Gölbaşı’nınbıçakçılık, bakırcılık, yumurta oymacılığı, çömlekçilik gibi yerel değerleri öğrenciyle buluşturmalıyız. Bu şekilde üniversite ve Gölbaşı arasındaki köprünün kurulabileceği” ifadelerini kullandı.

GÖLBAŞI’NDA TURİZM POTANSİYELİNİ  ARTTIRACAĞIZ

Toplantıya katılan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay  ise “Gölbaşı’nın turizm potonsiyelini arttırmak için elimizden gelen bütün çalışmaları yapıyoruz.Tulumtaş’da bulunan Türkiye’nin en büyük damla taş mağaralarından Tulumtaş mağarasınının turizme kazandırılması için gerekli girişimleri yaptık.İnşallah mağaranın bir kısmını turizme kazandıracağız. Arkeolojik olak Gölbaşımızın çok önemli bir bölge.Bu konuyla ilgili derinlemesine bir çalışma başlattmak için Ankara Üniversitesi ile protokol imzaladık.Biz Gölbaşı’nı sadece Mogan ve Eymir Gölleri ile sınırlı turizm kenti olarak görmüyoruz  yerleşkeleriyle bir eğitim kenti,geniş tarım alanlarıyla bir tarım kentidir.İnşalllah üniverstemiz,esnaflarımızla ele vererek Gölbaşımızın turizm potansiyelini arttıracağız. Gölbaşı’nda okuyan öğrencilerimizi bu alanlardan en etkin bir şekilde istifade etmesini sağlayacağız.”dedi

Bu haber toplam 3074 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.