1. HABERLER

  2. Gölbaşı Kaymakamlığı'ndan açıklama
Gölbaşı Kaymakamlığı'ndan açıklama

Gölbaşı Kaymakamlığı'ndan açıklama

Gölbaşı Kaymakamlığı son zamanlarda gündeme gelen PKK propagandası haberinin yayılması üzerine bir açıklama yayınladı.

A+A-

Gölbaşı’ndaki bir ilkokulun anaokulu sınıfındaki eğitim panosunda yer alan terör örgütü PKK’nın elebaşı Murat Karayılan fotoğrafı Gölbaşı'nda bir anda gündem olmuştu.

Gölbaşı Kaymakamlığı konuya ilişkin bir açıklama yayınladı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

 

İlçemiz bazı yerel gazetelerinde çıkan “Anaokulunda PKK Krizi” başlıklı haber yazısı üzerine konu ile ilgili kamuoyuna açıklama yapılması ihtiyacı duyulmuştur.

Haberin özeti; 
Gündüz Alp İlkokulunda 6 yaşındaki kızını okulun anaokulundaki sınıfına götüren  baba Erdal TURANOĞLU’nun aralarında çok sayıda ünlü ismin de yer aldığı eğitim panosunda bölücü terör örgütü PKK’nın elebaşı Murat KARAYILAN’ın da fotoğrafını görünce çılgına döndüğü, Okul Müdür Yardımcısına tepki gösteren öğrenci velisinin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayetçi olduğu,  şikayet dilekçesinin Gölbaşı Kaymakamlığına gönderildiği ve dilekçenin işlemden kaldırıldığı haberi. 

Açıklama;
Gündüz Alp İlkokulu Anasınıfına giden öğrenci velisi Erdal TURANOĞLU, çocuğunu okula bırakmaya gittiğinde okulun panosunda terörist başı Murat KARAYILAN’ın resmini gördüğü, sınıf öğretmenine sorduğunda bir yanıt alamadığı ve Okul Müdür Yardımcısının olayı basit bir şeymiş gibi söylediği hususlarını olay günü bizzat Kaymakam Şahin ASLAN’a Makamına gelerek iletmiş ve Kaymakam tarafından konunun hassasiyet ve aciliyeti nedeniyle şikayetçinin 14.03.2016 tarihli dilekçesi hakkında gerekli inceleme yapılmak üzere derhal bir soruşturmacı görevlendirilmiştir. Soruşturma görevlisi tarafından yapılan inceleme sonucunda hazırlanan İnceleme ve Soruşturma Raporunda; sınıf öğretmeninin çocukların evlerinden getirdikleri gazetelerden kes-yapıştır (kolaj) çalışması yaparken çocukların kendilerinin keserek yapıştırdığı çalışmanın panoya öğretmence asıldığı ancak öğretmenin terörist başını tanımadığı, gazetede inceleme yapmasına rağmen gözden kaçırdığı; iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve sübuta ermediği herhangi bir cezai işlem yapılmasına gerek görülmediği belirtilmiştir. Yapılan değerlendirme sonucunda da olayda herhangi bir kasıt unsuru bulunmadığı gerekçesi ile Kaymakamlığın onayı ile dilekçe işlemden kaldırılmıştır.

Şikayetin başlangıcından sonucuna kadarki geçen süreç içerisinde konu Kaymakamlığımızca hassasiyetle takip edilmiş ve soruşturma raporuna göre objektif olarak olay değerlendirilerek buna göre işlem tesis ettirilmiştir.

 

            Kamuoyunun bilgisine sunulur.

 
 

Şahin ASLAN   
Gölbaşı Kaymakamı

 

 

 

Bu haber toplam 1310 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.