1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ahmet Gökçek'ten son çağrı
Ahmet Gökçek'ten son çağrı

Ahmet Gökçek'ten son çağrı

2009 yılında yapılan kongrede Ankaragücü başkanlığına seçilen Ahmet Gökçek, Cengiz Topel Yıldırım'a seslenerek “Cengiz Topel başkanlığı yapmak isterse, maddi manevi hazırsa buyurur gelir ve yönetimi almaya devam eder. Eğer değilse, bize yeni bir kapı açar

A+A-

Beyaz Tv’de ilk bölümüyle ekranlara merhaba diyen Vegol programına telefonla bağlanan Ahmet Gökçek, Ankaragücü’nde yaşanan son gelişmelere dair bilgiler verdi.
Yaşananlardan eski başkan Cemal Aydın'ı sorumlu tutan Gökçek “2009 yılında göreve geldik. Göreve gelirken, eski başkanlardan Cemal Aydın ve Cengiz Topel Yıldırım ve Onursal Başkanımız Melih Beyin bir araya gelmesi ile birlikte gerçekleşen bir birlik oluştu. Bu birliktelikte her iki tarafta ortak bazı noktalarda anlaştı. Ve biz o dönem içinde Cengiz beyin başkanlığı sırasında göreve seçildik.” dedi.

YAZIK DEĞİL Mİ BU KADAR EMEĞE?
Cemal Aydın’ın açtırdığı dava nedeniyle kulübün zor durumda bırakıldığını kaydeden Gökçek “Aradan 3 ay geçti, 3 ay sonra tam itiraz etme süresi bitmeden 2 gün önce, Cemal Aydın açtırmış olduğu davalar dolayısıyla önümüze bir takım engeller gelmeye başladı. O günkü yapılan kongrede alınan kararların altına eksik imza atılmasıydı. O gün zaten kongreyi bizim yapma şansımız yok. Tabiri caizse biz oraya misafir olarak gittik. Ve bütün genel kurul, Cemal Aydın’ın yapmış olduğu divan kurulunda gerçekleşti. Şimdi ben kendisine buradan bir şey sormak istiyorum. “Siz orada eksik imza olup olmayacağını bilmiyor muydunuz? Yazık değil mi şimdi bu kadar emeğe. Bugün geldiğimiz noktaya batlığımızda, 2 senedir Ankaragücü’ne verilmiş müthiş bir emek var. Biz Ankaragücü’nü sıfırdan almadık, eksiden aldık. Bunu bütün futbolseverler biliyor. Gecemizi gündüzümüze kattık. Böyle bir yanlışa, böyle bir tuzağın içine bizi sokmak eski onursal başkana yakışıyor mu?” diye konuştu.
KULÜBÜN BORÇLARI VAR
Kulübün borcu olduğunu ifade eden Gökçek “Şu anda mahkeme kararına göre Ankaragücü Kulübü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım’dır. Şu anda Cengiz beyi bekleyen durum şu: Bizim futbolcularımız 7-7,5 milyon TL civarında futbolculara geçmiş borçlarımız var. Hem bu var, hem de yeni aldığımız oyuncular var. Onların lisansları var. Onların lisanslarının çıkması için ayrıca bir 8 milyon TL’ye yakın bir borcumuz var. Onların yatması gerekiyor. Ve oyuncularımızın bu sene peşinatları var. Cengiz bey göreve geldiğinde bunları muhakkak vermek zorunda. Eğer vermezse zaten takımın belli bir yere gitmesi mümkün değil. Bugün yabancı oyuncularımızın yüzde 90’ı bizim durumuzu beklediği için buradalar. Bu olaylar olmasa ben bu oyuncularımın hem ödemelerini geciktirmezdim, durum bu hale gelmezdi. Bize o kadar inanıyor ve güveniyorlar ki, bu kadar sıkıntının içinde bugün Ankara’da 6 takımın katıldığı bir şampiyona da şampiyon olduk. O kadar da samimi olarak saha da mücadelelerini verdiler.” şeklinde konuştu.

BEN ANKARAGÜÇLÜYÜM
Göreve seçildiği dönem yanlışı yapan divan kurulunu Cemal Aydın’ın oluşturduğunu söyleyen Ahmet Gökçek “Bunları yatırmak zorundalar eğer yatırmazlarsa, bu sporcu arkadaşlarımız buradan ayrılacaklar. Ve bu maddi kayba neden olan tek kişi bence Cemal Aydın. Bu davayı açarak ben eline ne geçtiğini çok merak ediyorum. Bu hukuksuzluğu kim yaptı. Ahmet Gökçek ve yönetimi mi yaptı? Bu yanlışı o divan yaptı. Yanlışsa yanlış dersin. Yeni gelecek yönetimin bu borçları ödeyecek güçleri yok benim bildiği kadarı ile. Ben isterim ki Ankaragücü iyi olsun. Ankaragücü’nde iyi şeyler yapılacaksa ben kendi adıma söz veriyorum ki, destek olurum ve bundan gurur duyarım. Çünkü ben Ankaragücü’lüyüm.” dedi.
CEMAL AYDIN İSTERSE İSPATLARIM
Cengiz Topel Yıldırım ile bir araya gelip son gelişmeleri değerlendireceklerini ifade eden Gökçek “Bu akşam Cengiz beyle bir araya gelip, mevcut durumu belirteceğim. Cemal Aydın bu sorunları bilmiyor muydu? Tüzüğü yazan zaten kendisi. Bu kadar Ankaragücü’nün üzerine oynamanın anlamı var mı? Cemal Aydın alternatif bir yönetim oluşturmak istiyor. Biz bunu duyduk. Ama kendisi çıktı basına açıklama yaptı “Eğer alternatif yönetim oluşturmaya çalıştığımızı ispat etsinler ben Ankara’yı terk ederim.” dedi. “İsterse ben 2 gün içinde kimlerle görüştüğünü ispata hazırım. Bugün bazen zaten görüştüğü kişilerin ismi basına yansıdı. Adnan Sezgin’le görüştü ancak anlaşamadı. Yani ortada çok büyük bir samimiyetsizlik var. Biz Ankaraspor’u, Ankaragücü için terk edip geldik. Milyon eurolar değerinde ki takımı arkada bırakıp, yalnızca Ankaragücü sevdamız için bu kulübü seçtik. Ben buraya harcadığım vakit yüzünden aile hayatımı bile tehlikeye attım. Gecemi, gündüzümü verdim. Aynı şekilde yönetimimizde öyle çalıştı. Bunun karşılığı böyle olmamalıydı. Bütün çalışmalarımız helaL-i hoş olsun.”diye konuştu.
ANKARAGÜCÜ'NÜ ÇOK ACI GÜNLER BEKLİYOR
Yabancı futbolculara alacaklarının ödenmemesi durumunda, futbolcuların gideceğini söyleyen Gökçek “Ankaragücü’ne hiçbir şeyini vermemiş, adını sanını duymadığımız adamlar her gün gazetelere beyanat veriyorlar. Ankaragücü üzerinde prim yapıyorlar. Bu kulüp öyle ucuz bir kulüp değil. Olacakların kimse farkında değil. Bizim gerçekten içimiz acıyor. Ankaragücü’nü çok acı günler bekliyor. Eğer bu paralar yatmazsa, bu oyuncular gidecek.” şeklinde konuştu.
YA AL, YA BIRAK
Cengiz Topel Yıldırım’ seslenen Ahmet Gökçek “Cengiz Topel başkanlığı yapmak isterse, maddi manevi hazırsa buyurur gelir ve yönetimi almaya devam eder. Eğer değilse, bize yeni bir kapı açar, kendisi tekrar bizim üyeliğimizi kabul eder, tekrar bizi göreve getirir. Ve biz tekrara kaldığımız yerden Ankaragücü’nü daha iyiye götürmek için mücadelemizi veririz." dedi.

BEYAZ GAZETE

Bu haber toplam 5452 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.