1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÖLBAŞI

  4. Balköy Projesi'nin kapanış toplantısı yapıldı
Balköy Projesi'nin kapanış toplantısı yapıldı

Balköy Projesi'nin kapanış toplantısı yapıldı

Gölbaşı Kaymakamlığı, Gölbaşı Belediyesi ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi iş birliğinde 2020 yılında başlayan Balköy Projesi'nin kapanış toplantısı yapıldı.

A+A-

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından "Kırsalda Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı" kapsamında finansmanı sağlanan Gölbaşı Kaymakamlığı, Gölbaşı Belediyesi ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi iş birliğinde 2020 yılında başlayan Balköy Projesi'nin kapanış toplantısı yapıldı.

Ballıkpınar İlkokulu bahçesinde düzenlenen törene MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik, Üniversite yöneticileri, siyasi ve stk temsilcileri, muhtarlar ve davetliler katıldı.

Yöresel ürünlerin üretimi ve pazarlaması ile kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi amacıyla başlayan proje kapsamında Hacı Bayram Veli Üniversitesi akademisyenleri tarafından hijyen, arıcılık, bahçe bakımı, e-pazarlama, nakış ve dokuma eğitimlerinin yanı sıra hayırseverlerin de desteği ile okul binası, sağlık evi binası ve köy çeşmeleri yenileme çalışmaları tamamlanarak açılışları gerçekleştirildi.

Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından yürütülen, Gölbaşı Belediyesi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen “Balköy Projesi” kapanış toplantısı Ballıkpınar Mahallesi'nde gerçekleşti.

Yöresel ürünlerin üretimi ve pazarlaması ile kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi amacıyla başlayan proje kapsamında Hacı Bayram Veli Üniversitesi akademisyenleri tarafından hijyen, arıcılık, bahçe bakımı, E-pazarlama, nakış ve dokuma eğitimlerinin yanı sıra hayırseverlerin de desteği ile okul binası, sağlık evi binası ve köy çeşmeleri yenileme çalışmaları da tamamlanarak açılışları gerçekleştirildi.

Törende konuşan Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan,

“Gölbaşı kaymakamlığı, Hacı bayram veli Üniversitesi Rektörlüğü turizm fakültesi ile sanat ve tasarım fakültesi dekanlığı ve Gölbaşı Belediyesi’nin ortaklaşa hazırlayarak sunmuş olduğu ve Ankara kalkınma ajansı tarafından desteklenen Ballıkpınar mahallesi Balköy projesi 15 ay süreyle hazırlanan ve 438.155 TL’lik bütçesi olan bir projedir. Hedef grubu Ballıkpınar mahallesi ve çevresinde bulunan mahallelerde yaşayan yöre halkıdır. Projemizin amacı yöresel ürünlerin üretim ve ticarileşme süreçlerini geliştirmek, alternatif etkinlik alanları oluşturmak, geleneksel değerleri açığa çıkarıp devamlılığını ve tanınırlığını sağlamaktır. Bunu yaparken ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetlerin geliştirilmesini sağlamak, böylelikle turizm ve tarım potansiyelini artırmak ve yöre kültürünü tanıtmaktır. Bu kapsamda öncelikle yıllardır âtıl durumda olan Okul binası hayırseverler ve Kaymakamlığımız desteğiyle yeniden yapılmış, yine sağlık ocağımız hayırsever desteğiyle yenilenmiştir. "

MHP Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mevlüt Karakaya ise “Son yıllarda Gölbaşı’nda çok ciddi bir atılım başladı ve bu da çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Pandemi şartlarına rağmen gün yok ki Gölbaşı’nda büyük bir projeye imza atılmasın, onlar Gölbaşılıların ve Ankaralıların hizmetine sunulmasın. Bu projelerin kaynak olarak da ağırlıklı şekilde hayırseverler üzerinden yapıldığını, her şeyden önce hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gölbaşı’n da Kalkınma ajansı çok büyük destek veriyor. Gölbaşı’na yine da pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Gölbaşı diğer ilçelerden farklı. Ballıkpınar’da yapılanları insan görünce gururlanıyor ve umutlanıyor. Biz siyasetçiler olarak bu yapılanlara bir iltifat yapmamız lazım. Marifet iltifata tabidir” diyerek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise belediye olarak yaptıkları projelerden bahsederek; “İlk defa yaptığımız bu program bizleri gururlandırıyor. El ele ve omuz omuza verip hep birlikte Gölbaşı’nı hak ettiği yere getirelim. Biz Gölbaşı Belediyesi olarak yanınızdayız ve üniversitelerimizden de destek bekliyoruz. Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve 25 bin üniversite öğrencisi Gölbaşı’ndadır. Gölbaşı’nı güzel etkinlilerle anılmasını istiyoruz” dedi.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Cahit Çelik “Ankara Kalkınma Ajansı olarak Ankara’da ki kamu, özel sektör, STK, yerel yönetimler ve üniversitelerin destek aldığı 1042 projeye toplamda 230 milyon eş finansman desteği ile birlikte 600 milyon kaynak desteği yapılmıştır. Gölbaşı’nda ise 2010 yılından bu yana 19 mali destek,3 fizibilite desteği ve 17 tanede teknik destek olmak üzere toplam 39 projeye 4 milyon 43 bin TL kaynak aktarımı yapılmıştır” dedi.

Mahalle Muhtarı Yaşar Akbay da projede geçenlerden bahsederek. katkısı olanlara teşekkür etti.

“Balköy Projesi” kapanış toplantısında hayırseverlerin desteği ile yeniden düzenlenen okul binası, sağlık evi binası ve köy çeşmelerinin açılışı gerçekleştirilerek, çalışmalara destek veren hayırseverlere plaket taktimi yapıldı.

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 1 kişi, ayakta ve oturuyor görseli olabilir

 

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir Bülent Şimşek ve ayakta görseli olabilir

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 3 kişi, müzik enstrümanı çalan insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

 

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Bu haber toplam 1462 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.