1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÖLBAŞI

  4. Gölbaşı'nın çehresini değiştirecek proje: Büyük Gölbaşı Merkez Projesi
Gölbaşı'nın çehresini değiştirecek proje: Büyük Gölbaşı Merkez Projesi

Gölbaşı'nın çehresini değiştirecek proje: Büyük Gölbaşı Merkez Projesi

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'in sürekli gündeme getirdiği ve Gölbaşı'nı Türkiye'nin marka kenti haline getirecek Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi'nin (BGMP) detayları belli olmaya başladı. 

A+A-

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'in sürekli gündeme getirdiği ve Gölbaşı'nı Türkiye'nin marka kenti haline getirecek Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi'nin (BGMP) detayları belli olmaya başladı. 

Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi (BGMP), Gölbaşı şehir merkezini kapsayan yaklaşık 8 km2’lik alanın tüm ölçekleri ile yeniden tasarlanması projesidir.

Gölbaşı’na ticari, sosyal ve turistik olarak hayat gelecek, kentin çehresi değişecek.

BGMP; 7 etapta tamamlanacak olup, Gölbaşı şehir merkezinde bulunan Konya yolu hatt ı başta olmak üzere tüm cadde, sokak, yeşil alan, park ve kamusal alanların tek bir tema ile (Türk Destanları teması) tasarlanıp bütünleştirilmesi projesidir. Türk Destanları teması ile birlikte tüm Gölbaşı’nın yeni bir ruhla yenilenmesi projesidir.

Tüm alanlarda tarihten bugüne yaşanan Türk Destanları’nı sembolize eden yapılar, alanlar, heykeller, peyzaj ve ticaret sahalarının hayata geçmesidir.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in mega projeleri arasında yer alan Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi,Gölbaşı şehir merkezini kapsayan, 9 etapta bitirilmesi amaçlanan ve Gölbaşı’nın, baştan aşağı her bir noktası ile kesintisiz yürüyüş ve bisiklet yollarına Kent meydanı, sahil sokakları, amfi tiyatrosu, marinaya,  konser alanlarına, seyir bahçelerine ve birçok sosyal alanlarla donatılması hedefleniyor.

Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi ile tüm şehir tek bir tema ile yeniden tasarlanacak, BGMP sayesinde Gölbaşı tüm Ankara’nın cazibe merkezi haline gelecek ve böylece Gölbaşı büyüleyici bir atmosfere bürünecek. Gölbaşı; baştan aşağı her bir noktası ile kesintisiz yürüyüş ve bisiklet yollarına, kent meydanına, sahil sokaklarına, amfi tiyatrolara, konser alanlarına, seyir bahçelerine ve sistem içinde birçok ticari ve sosyal alanlara kavuşacak.

Gölbaşı’nın iki yakasının birleşmesi ile tüm hatlar arasında bağlantılar kurulacak, kent meydanı ve sahil şeridinin inşası ile tüm Gölbaşı, meydanına ve göl kenarına kolayca ulaşabilecek. Tasarlayacağımız şehir ve peyzaj tasarımları ile BGMP sayesinde tüm Gölbaşı merkezi bambaşka bir şehir dokusuna kavuşacak; ticari, sosyal ve turistik olarak Ankara’nın merkezi haline gelecek ve bir şehirde olması gereken ne varsa bu proje ile Gölbaşı ve Ankara halkının hizmetine sunulacak; Gölbaşılıların yaşamaktan büyük bir mutluluk duyacağı, Ankaralıların ise gezmek için bir numaralı adresi olacağı bir merkez haline gelecek.

Bu haber toplam 2671 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.