1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÖLBAŞI

  4. Savaş Mülazımoğlu “Gölbaşı, Ankara merkez belediyeleri arasında birinci sıradadır”
Savaş Mülazımoğlu “Gölbaşı, Ankara merkez belediyeleri arasında birinci sıradadır”

Savaş Mülazımoğlu “Gölbaşı, Ankara merkez belediyeleri arasında birinci sıradadır”

Savaş Mülazımoğlu “Gölbaşı, Ankara merkez belediyeleri arasında birinci sıradadır”

A+A-

Gölbaşı belediyesi Ekim ayı son toplantısında Gölbaşı Belediyesi 2021 yılı Bütçe Tasarısı,2021 yılı Performans Programı  mecliste onaylandı.
Meclis üyelerinin yanı sıra birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda Gölbaşı Belediyesinin 2021 yılında Gölbaşı için yapacağı tüm çalışmalar için hedeflenen bütçe ortaya konuldu. 

2021 yılı hizmet yılı tahmini bütçenin 257.662.615,00TL olarak öngörüldü.
Mecliste bir konuşma gerçekleştiren MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Savaş Mülazımoğlu, bütçenin hayırlı olması temennisinde bulundu.


“BÜTÇENİN AMACI İNSANLARIN YAŞAM STANDARTLARINI YÜKSELTMEKTİR”
Mülazımoğlu “Değerli arkadaşlar bütçelerin sizin de bildiğiniz gibi iki amacı vardır. Birincisi kaynakların doğru kullanılarak bu günü yaşayan insanlarımızın hayat standartlarını yükseltmek ve yaşam kalitelerini artırmaktır.  İkincisi yine kaynakların doğru kullanılarak ilçemizde yarınları yaşayacak nesillerin güvenli, huzurlu ve mutlu yaşamlara kavuşmaları için katma değeri yüksek, istihdam yaratacak ve gelirleri yükseltecek yatırımlar yapmak. Tabi bütçe konusunda çok fazla şeyler söylenebilir. ama bahsettiğimiz gibi bu iki temel yerel yönetimlerin olmazsa olmazlarıdır. Bütçemizin %50 si mal ve hizmet alımlarına, yaklaşık %17 sinin personel giderlerine ayrıldığı görülmüştür” 


“ ‘PERSONELE EN AZ ÜCRETİ GÖLBAŞI BELEDİYESİ ÖDÜYOR’ SÖZÜ YALANDIR”
MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Savaş Mülazımoğlu sözlerine şöyle devam etti; 
“İlçemizin coğrafi büyüklüğü ve ana hizmetlerin en ücra noktalara kadar götürülmesi gayreti mal ve hizmet alımlarındaki payı yükseltmiştir. 2019 yılı gerçekleşen rakamlara bakıldığında Ankara merkez belediyeleri arasında Gölbaşı Belediyesi olarak bütçenin 19,92 sinin personel gideri olduğu ve merkez belediyeleri arasında 4 üncü sırada yer aldığımız görülmektedir. Bütçe oranlarına göre 7 belediyeden daha çok personel gideri olduğu görülmektedir. Bizi ‘’personele en az ücreti Gölbaşı Belediyesi ödüyor’’ sözü yanlış ve yalandır. 2019 yılı bütçesinin gerçekleşme oranı %104 olmuştur. yine Ankara merkez belediyeleri arasında birinci sırada yer almaktayız. Bu başarılarından dolayı sn. başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz”
 Yapılan eleştirilerde yanıt veren Mülazımoğlu “MHP’nin büyükşehirde sert muhalefet yaptığı söyleniyor. Orası büyükşehir birazcık da sertlik olacaktır” dedi.

Bu haber toplam 7056 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.