1. HABERLER

  2. 77 ada 5 Parsel, CHP'nin istediği gib
77 ada 5 Parsel, CHP'nin istediği gib

77 ada 5 Parsel, CHP'nin istediği gib

CHP ile MHP’yi bir dönem karşı karşıya getiren 77 ada 5 parselde son raund CHP’nin oldu. Hamit Mermer’in “Haklı olursanız istifa ederim” dediğin plan, Gölbaşı Belediye Meclisinde CHP’nin istediği gibi kabul edildi.

A+A-

CHP ile MHP’yi bir dönem karşı karşıya getiren 77 ada 5 parselde son raund CHP’nin oldu. Hamit Mermer’in “Haklı olursanız istifa ederim” dediğin plan, Gölbaşı Belediye Meclisinde CHP’nin istediği gibi kabul edildi.

CHP Meclis Üyesi Yusuf Aksakal, konu hakkında söz alarak “Bu plan notu 2010 yılı Nisan ayı meclis toplantısında gündeme gelmiş ve biz CHP olarak itiraz etmiştik. Büyükşehir’de görüşüldükten sonra Gölbaşı Belediyesi’nde askıya çıktı. Askı süresince bu rapora ve değişikliğe itiraz eden arkadaşlar vardı. İmar değişiklikleri kamunun yararına yapılır. Meclise yetkiler verilmiştir. Bu bahsi geçen parsel Gölbaşı Belediyesi tarafından ihale yolu ile 1.350 milyara satılmıştır. Devam eden süreçte herhangi bir yanlışlık yoktur. Bu yeri aldıktan sonra firma burada plan değişikliğine gitmek istemiştir. Biz de buna itiraz ettik.” dedi.

BİZ İTİRAZ ETMİŞTİK

İtirazlarının dikkate alınmadığını ifade eden Aksakal “Büyükşehir Belediye İmar Şehircilik Daire Başkanlığı uygumla imar şehircilik Müdürlüğü’nün yazısı elimde. Bu yazıda alanın inşaat artışı getirdiği açıkça belirtilmiştir. Bunu kim diyor. Ankara’nın tepesindeki İmar Şehircilik Daire Başkanlığı Müdürü. Ama ne yazık ki buna rağmen burada farklı bir karar alınmıştır. Bizim yapmamız gereken yasalara ve kanunlara uymak. Bizim komisyon raporumuzda ne var. Bizim yaptığımız itirazlar dışında farklı itirazlar var. Yapılan itirazların komisyonumuzda değerlendirilmesi uygun görülmüştür. Burada iki ayrı talep var. Bizim itirazımız 3 ve 4 nolu plan notlarının inşaat artışı getirdiğine dair diğer itiraz da diğer bütün alanların aynı şekilde yapılması şeklinde. Bunlardan hangisi kabul edilmiştir. Açıklığa kavuşturulmalıdır. Bizim yapmamız gereken 3 ve 4 nolu plan notlarını iptal ederek Büyükşehir’e göndermektir” dedi.

CHP’NİN İSTEDİĞİ OLDU

Aksakal’ın konuşmaları üzerine imar Komisyon Başkanı Nizamettin Çakır konuya açıklık getirerek alınan karar hakkında bilgi verdi. Çakır, CHP’nni itiraz ettiği konuların dikkate alındığını ifade ederek “Biz 3 ve 4 nolu plan notu değişikliklerini kaldırdık” dedi.

Bu haber toplam 2006 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.