1. HABERLER

  2. Başarının yıldızlarına ödül
Başarının yıldızlarına ödül

Başarının yıldızlarına ödül

Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile Başarının Ödüllendirilerek Motivasyonun Artırılması amacını taşıyan ‘Başarının Yıldızlarına Ödül’ projesi 75. yıl Öğretmenlerevi’nde düzenlenen programla kamuoyuna tanıtıldı.

A+A-

Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile Başarının Ödüllendirilerek Motivasyonun Artırılması amacını taşıyan ‘Başarının Yıldızlarına Ödül’ projesi 75. yıl Öğretmenlerevi’nde düzenlenen programla kamuoyuna tanıtıldı.

 

Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin başta olmak üzere proje tanıtım programına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Şube müdürleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Özüdoğru’nun proje hakkında kısaca bilgi vermesinin ardından projenin ayrıntılarını ve amacını ise Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin anlattı.

ÖĞRENCİLERİMİZİ TEŞVİK EDECEĞİZ

Zengin yaptığı açıklamasında başarının ödüllendirilerek motivasyonun artırılması amacıyla bu projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını kaydederek, “2010-2011 eğitim-öğretim yılında Gölbaşı mülkü sınırları içerisinde hizmet veren resmi ilk ve orta dereceli okulların son sınıfında olan ve sınavlarda dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirmeyi düşündük. Kaymakamlığımız ve İlçe milli eğitim Müdürlüğümüzce SBS ve LYS’de başarı elde eden öğrencilerimizin yalnızca okul bazında değil ilçe bazında da ödüllendirilmesi çok önemli. Bu başarının duyurulmasında motivasyonu artıracağı noktasından hareketle yönetmelikler doğrultusunda projeyi hazırladık.”dedi. 

Projenin amaçlarından da bahseden Zengin, “Ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızın çağımıza uygun hatta gelecek günlere uygun olarak her yönden iyi olarak yetiştirilmesi, dünya ülkeleriyle rekabet edebilecek düzeyde olabilmeleri büyük önem arz etmektedir. İlköğretim çağındaki öğrencilerimiz girdikleri SBS, ortaöğretim çağındaki öğrencilerimiz de girdikleri YGS-LGS sonuçlarına göre eğitimlerine devam edecekleri okulları belirlemektedirler. Bu yüzden öğrencilerimiz için SBS ve LYS-YGS çok önemli bir duruma gelmiştir. Bu proje ile öğrencilerimiz sınavlara hazırlanmada teşvik edilmiş olacak ve aynı zamanda üstün başarı göstererek ilçe derecesine giren öğrenciler ödüllendirilmiş olacak” dedi. 

Zengin asıl amaçlarının ise Gölbaşı’nda SBS ve üniversiteye giriş sınavında başarıyı sürekli artırmak ve kazanılan başarıyı duymak olduğunu vurgulayarak bu konuda kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Okullarda Başarı Sağlayan Öğrencilere Çeyrek Altın, MP3 Çalar, Saat, Dijital Fotoğraf Makinesi, Eşofman Takımı ve Çeşitli Para ödülleri verilecek.

Verilecek ödüller ile ilgili özel şartlar
Y-Dil Puan Dilinden En Az 505 puan Almak.
2010-2011 Eğitim Öğretim Yılında İlk ve Orta Öğretim okullarında Son Sınıf Öğrencisi olup söz konusu sınavlara girmek.
Dereceye giren öğrenciler ödül gruplarından sadece 1 tanesini alabilecektir.

 

Bu haber toplam 1716 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.