1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan'ın Konya konuşması
Başbakan Erdoğan'ın Konya konuşması

Başbakan Erdoğan'ın Konya konuşması

Seçim mitinglerine devam eden Başbakan Erdoğan'ın bugünkü durağı Konya'ydı.

A+A-

Başbakan Erdoğan İngiliz The Economist dergisinin Türkiye seçim analizine çok sert çıktı. Dergideki yazıyı densizlik olarak yorumlayan Başbakan Erdoğan, Fırat Haber Ajanıs'na 'Dersim katliamı yapılmak için yol yapıldı, bugün de yollar yapılıyor' yorumunu yapan gazeteci Nuray Mert'e çok kızdı ve 'Mert değil Namert' dedi.

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

İşte seçimlere 9 gün kala Başbakan Erdoğan'ın Konya'da yaptığı açıklamaların satır başları:

Bugün, Recep ayının Konya'ya ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini Allahtan temenni ediyorum.

Hz. Mevlana Celalettin Rumi'ye sadece Türkiye'yi değil dünyayı aydınlattığı için Allah razı olsun diyoruz.

Erdoğan'ın Nuray Mert tepkisi - izle

Erdoğan: The Economist CHP'ye de Fransız

HIZLI TREN KONYA'YA GELDİ

Ahmet Hamdi Tampınar Konya için şunları söylüyor: Bir Başkent her zaman başkenttir, ne kadar susturulursa susturulsun yine konuşur. Konya, Selçuklu'dan aldığı hoşgörüyü, ilmi, hiç bir zaman terk etmedi. Konya şehitleriyle de her zaman bize rehberlik etti. Biz Konya'ya hizmeti bir ibadet olarak telakki ediyoruz. En son 17 Aralık'ta Konya'ya geldim. Hz. Mevlana'nın vuslatı töreni nedeniyle geldim ve çeşitli açılışlar yapacaktık. Aslında ben hızlı trenle gelecektim ama seçim yasaklarını hesaba katmadığımız için test sürüşünü yapamadım. Ama büyük bir forsla hızlı trenimiz Konya'ya geldi.

Hızlı tren ilk etapta 160 km hızla yol alacak. Güvenli hıza ulaştıktan sonra Ankara Konya arası 1.5 saate ulaşacak. Konya Eskişehir, Konya İstanbul hattı işlemeye başladığında artık Konya bir çok şehre bağlanmış olacak.

BU ÜLKEYİ GÜL BAHÇESİNE ÇEVİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Kişi odur ki arkasında bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde gör ki yel eser. Ben söylemiyorum taaa ne zamanlarda kim söylüyor. Hz. Mevlena diyor ki bir kişinin içi ne ise dışına da o düşer. Gül düşünür gül olursun, diken düşünür dikenlik olursun. Bize bu gönül insanlarının sözleri rehberlik ediyor. Biz bu ülkeyi bir gül bahçesine çevirmek için yola çıktık. İçimizdeki sevgiyi tohum yapıp toprağa koymak için yola çıktık.

81 yılın tamamında etrafını aydınlatan mübarek zatlar var. Konya'dan aldığımız bu ilhamla tüm dünyaya hoşgörü mesajlarımızı iletiyoruz. İşte Davutoğlu kardeşimizi sizin adayınız olarak sunduk. Bundan sonra daha bereketli olacak. Biz Afganistan'a sırtımızı dönersek, Irak'a sırtımızı dönersek, Gazze'ye, Ramalla2a sırtımızı dönersek biz Hz. Mevlana'nın huzuruna çıkamayız. Bölgesel meselelerde aktif olarak arabuluculuk yapıyoruz. Selçuklu'nun torunlarına, Osmanlı'nın evlatlarına yakışan budur, Cumhuriyet'in çocuklarına yakışan budur. Biz şu anda birilerinin yaptığı gibi egemen güçlere sempatik görünme derdinde değiliz.

KORSANLIK YAPANLARA GÖZ YUMMAYIZ

Akdeniz'de korsanlık yapanlara göz kırpmayız. Biz diklenmeyiz ama diklenmeden adam gibi dik dururuz. ne diyor CHP'nin sanal genel başkanı biz olsaydık Mavi Marmara'nın yola çıkmasına izin vermezdik. Biz olsaydık İsrail'le ilişkilerin bozulmasına izin vermezdik. Biz CHP dönemindeki dış politika dönemini bilir, monşerlerin çizdiği dış politikatı iyhi biliriz.İsmet İnönü'nün Hitler'in doğum gününü nasıl kutlama töreni düzenlediğini, İsrail'i devlet olarak ilk tanıyan ülkelerin başında geldi İnönü'nün iktidarı.

BUNLAR TÜRKİYE'YE DE CHP'YE DE FRANSIZ

Bunlar sadece Türkiye'ye değil CHP'ye de Fransızlar.. Bunlar biraz tarih bilse CHP ile demokrasinin alakası olmadığını. Eyyyy The Economist bir zamanlar CHP il başkanlarının vali olduğu zamanları. CHP'nin yeni Genel Başkanı ulusal değil meğer uluslararası bir çetenin projesiymiş. Buradan sadece Konya'ya değil Türkiye'ye sesleniyorum. CHP Genel Başkanı'nın kimlerle iş tuttuğunu, arkasında kimlerin olduğunu görün.

Bu CHP'nin bir dış politikası var mı? CHP lideri Dayan Yorgo biz geliyoruz diyor. Yunan Gazetesi de dalga geçiyor: Dayan Yorgo Kılıçdaroğlu geliyor..

SERVET'İ YAZMIYORLAR KIZ MIDIR KADIN MIDIR PANZERE ÇIKMIŞ ONU YAZIYOLAR

Biz bu makamlara sermaye ile gelmedik, sermayeye rağmen geldik. Biz bu makamlara ulusal ve uluslararası çetelerin desteğiyle değil milletimizi alarak bu günlere geldik. Biz manşetlerle çarpışarak büyüdük.

Bazı yazarlar bizi BDP'ye sert sözler söylemekle itham ediyorlar. Bu yazarlar Kastamonu'nda şehit olan polisimizi görmüyorlar. Silopi'de şehit olan polislerimizi görmüyorlar. Milletvekillerimizin nasıl saldırıya uğradığını görmüyorlar. Hakkari'de sabah namazı sonrası saldırıyı görmüyorlar. 13-14 yaşındaki çocukların üzerine atılan molotofları görmüyorlar. Hopa'da atılan taşlar neticesinde bulunduğum otobüsten aldığı isabetle taş başına gelince ve şuanda beyin ameliyatından sonra şuuru kapalı olarak halen hastanede yatan benim koruma polisim Servet yavrumu görmüyorlar. Ankara'da bir kız mıdır kadın mıdır birtanesi panzere tırmanıyor, hızını alamıyor kalkanına vuruyor orada olan polisimizi polis yerinde sabrediyor ve kalkıyor polis bunlara birşey yapamaz diyor, gelecek polisin kalkanına saldıracak, vuracak ne yapıyor bunların görevi ne? Neymiş, Hopa'nın hesabını sormaya geliyorlarmış bu ülkenin meydanları boş değil ama bakıyorsun anamuhalefet partisi polisi savunmuyor, polise saldıranları, bu ülkenin Başbakanına saldıranları savunuyor çünkü CHP'nin pankartının yanında Halkevleri'nin afişleri ve şu yazıyor; Tek yol sokak, tek yol devrim' bununla ne anlıyorum benim milletim? Tek yol sandık, demokrasi demiyor bunların devrimden biz ne anlatmak istediklerini biliriz. Devrim Konya'ya hızlı treni getirmektir. BDP'nin bölgede uyguladığı faşizmi göremiyorlar. BDP ile CHP arasındaki muhabbeti görmek istemiyorlar.

MERT DEĞİL NAMERT

Bir kadın gazeteci var ve köşesinden, televizyondan konuşuyor: PKK'nın yayın organına açıklama yapıyor. Katliamlarla yol yapımı arasında bir bağ kuruyor ve söylemek istediği şu güya biz duble yolları Dersim'deki gibi kolay harekat yapılsın diye yapıyormuşuz. Açık söylüyorum bu mertlik teğildir namertliktir. Yolu olmayan bir ülke medeniyeti konuşabilir mi?

Ben insanlarımı hendeklerden sıçraya sıçraya mı göndereceğim. Siz kime şirin görünmeye çalışıyorsunuz. BDP'ye karşı bu kadar uysal Ak PArti'ye karşı nasıl saldırgan olabiliyorsun. Cizre'deki çocukların yüzlerini yakanları değil de PKK'lıları sahipleniyorsunuz.

İMAM HATİP DÜŞMENI, STATİKOCULAR

Bu manşetlere rağmen, imam hatip düşmanı, başörtü düşmanı, statikonun allahı CHP ve MHP'ye rağmen bir kez daha tek başına iktidara geleceğiz. Biz bunların inadına demokrasi, inadına kardeşlik demeye devam edeceğiz.

CHP'ye, MHP'ye BDP'ye gönül vermiş kardeşlerimin oynanan oyunu görmelerini istiyorum. Şu anda MHP Genel Başkanı ağzına geleni söylerken BDP'ye tek kelime söyleyemiyor, CHP ile ilgili ağzını açamaıyor. CHP Hakkari'de miting yapıyor ve 5 maddelil bir sözleşme yapıyorlar. Hadi çık açıkla, niye açıklayamıyorsun? CHP'nin Hakkari'de aldığı oy 157 karşısında 2 bin kişi var. Bunları nerden buldular.. Her birinin eline CHP bayrağı verdiler. Ama bir tane Türk bayrağı tutturamadılar ellerine.. Sayın Kılıçdaroğlu hala bunun hesabını vermedin.

MHP IRKÇI KAFA TASÇI MİLLİYETÇİ

Kalkıp ne diyor, Türk Bayrağı'nın orada olması o kadar önemli mi? Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, eğer toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Bu topraklar üzerinden ameliyat yaptırmayız. Tek millet, tek vatan, tek devlet. Biz yola böyle çıktık böyle de devam edeceğiz. Bize bunlardan dolayı milliyetçilik yapıyorlar diyorlarsa evet bu anlamda milliyetçiyiz. Biz MHP'ninki gibi ırkçı milliyetçiliği kabul etmiyoruz.

Biz hizmet siyasetine devam edeceğiz. Konya'ya iki yeni vakıf bir de devlet üniversitesi kurduk. Konya'yı tarihte olduğu gibi bir ilim merkezi haline getireceğiz.

Konya'yı Türkiye'nin güneş enerji merkezi haline getireceğiz.

Konya Büyükşehir Belediye'miz dünyaya örnek projeler yürütmeye devam ediyor. Projenin yüzde 65'ini belediyemiz üstlendi ve bilim merkezi için 100 trilyonluk yatırım yaptık.

Bay Kemal ne diyor; söz verdi Başbakan Mavi Tünel hala başlamadı diyor. Ne diyeyim kılavuzu karga olanın... Bak şurada Akşehirliler ne yazmış:....

GÜNAYDIN BAHÇELİ

Sayın Bahçeli, seçim beyannamesine yazmış ki Konya Ankara hızlı tren hattını inşaa edeceğiz. Günaydın. CHP lideri Eskişehir'e hızlı trenle gitmiyor niye AK Parti'nin reklamı olur diyor. Havayla gitse biz yaptık kara da olsa biz yaptık. anlaşıldı sen yaya gideceksin. Bunlar mürteci.. Bunlar köprülere karşı çıkanlar.

Sayın Kılıçdaroğlu sen istesen de istemesen de biz üçüncü köprüyü yapacağız. Biz bir medeniyet yarışındayız, Kılıçdaroğlu hangi yatırımın var onu söyle onu... Tutturmuş hilal kart.. Adını değiştirmiş helal kart... Siz milleti züğürt halde devrettiniz. Bütün rakkamlar elimde.. CHP sen karne ile şeker dağıttın. Gazyağı'nı bize karneyle dağıttın. Traktöre mazotu karneyle verdiler. Mavi tünel hızla devam ediyor ve inşalah 17 Aralık'ta da bitiyor. Nasıl Güneydoğu Anadolu Başkanlığı varsa KOP Başkanlığı'nı da Konya'da kuruyoruz.

Sayın Bahçeli'nin Kılıçdaroğlu'nun dünyayı takip etmek gibi bir derdi yok. Sıraların üzerine ücretsiz kitapları koyduk mu? Biz ne çileler çektik. Biz kitap bulamazdık kitap. Ve sosyal güvencesi olmayanlara ilk öğretimde erkeklere 30 kızlara 35 lira veriyoruz.

Sağlıkta, istediğin hastaneye gidip istediğin eczaneden ilacını alıyor musun? Şu anda ilacını alamayan bir vatandaşım var mı. Bak anacığım biz burada bir miting yapıyoruz bireysel bir sıkıntın varsa kadın görevli arkadaşım burada ona söyle..

BİRİNCİ PARTİ ÇIKMAZSAM GENEL BAŞKANLIĞIBIRAKIRIM

Eğer benim partim birinci olmazsa genel başkanlığı bırakacağım. BAhçeli ve Kılıçdaroğlu da bırakır mı? Bay Kemal diyor ki kimin oyu azalırsa o bıraksın. Dünya siyasetinde böyle bir hesap uzmanlığı var mı?

Bakın ben rakkamlarla konuşuyorum. Sayın Bahçeli sen Türkiye'yi 230 milyar dolar milli gelirle bıraktın biz 740 milyar dolara geldik. Sizin zamanınızda yüzde 63'le şimdi yüzde 7. Enflasyon yüzde 30'du. Bu ay bir artış var yüzde 7. Aradaki fark kimin cebinde kaldı vatandaşın cebinde kaldı. İhracat 36 milyar dolardı. Mayıs ayı ile 123 milyar dolar ihracatımız var. Nerden nereye geldik.

IMF'den gittiler borç aldılar. Bize 23.5 milyar dolar borçla bıraktılar şimdi 5 milyar dolar.

3 katrilyon da konut edindirme yardımı kestiler ama parayı vermediler.

Konya'da 3 tomografi cihazı vardı. Biz bunu 10'a çıkardık. MR hizmeti yoktu bunu 3 tane getirdik. Bugün 59 112 servisi var. Konya'ya doğalgazı getirdik.

Sözleşmeli personelin kadroya alınması için pazartesi gerekli adımları inşallah atmış olacağız. 200 bin sözleşmeli arkadaşımızı inşallah kadroya geçireceğiz.

Bu haber toplam 1611 defa okunmuştur
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.