1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Başbakan İstanbul mitinginde konuştu
Başbakan İstanbul mitinginde konuştu

Başbakan İstanbul mitinginde konuştu

İlk ilçe mitingini İstanbul Beykoz'da başlatan Başbakan Erdoğan, CHP ve MHP'yi hedefine aldı..

A+A-

Başbakan Erdoğan bugün İstanbul'daydı. Bir özel hastanenin açılış törenin ardından Beykoz'da halka seslenen Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli'ye çıkıştı. 

CHP liderine SSG Genel Müdürlüğü döneminde kurumun sürekli zarar ettiğini hatırlatrak yüklenen Erdoğan MHP liderine de 2023 vizyonu ile çattı.

BDP'yi etnik bir parti olmaya çalışmakla suçlayan Erdoğan Ak Parti'nin Türkiye partisi olduğunu söyledi. Türkiye'de sadece bir ilde, Tunceli'den vekil çıakrtamadıklarını söyleyen Erdoğan, 'Artık onlar da gerçeği görsünler' dedi.

Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'na SSK'yla yüklendi

Başbakan Erdoğan: Vekil çıkaramadığımız tek il var

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

Ana muhalefet lideri siyasette daha çırak bile olamadı. Biz ise ustalık dönemini yaşıyoruz.

EY KILIÇDAROĞLU SSK ZARARDAN KURTULMADI

Sağlıkta tarihi reformlar yaptık. Benim vatandaşım istediği hastaneye gidiyor. İlaç kuyurukları var mı? Şu anda Türkiye'de hastanalerde robotla ameliyat yapılıyor. Sayın Kılıçdaroğlu sen nerede yaşıyorsun? Bu başka yerlerde yaşıyor. Yazılı görsel medyayının bir kısmını da almış yanına bol bol atıp tutuyor. Ve ambalaj. Dürüst olun dürüst. SSK Genel Müdürlüğü döneminde kurumun sürkeli zararda olmasını nasıl açıklayacaksın. Sen başarısızsın. Sana bu devlet neyi emanet etsin? Zaten benim milletim böyle bir şey yapmaz ya.. Ya Nasrettin Hoca'nın dediği gibi vatandaş ya tutarsa.. Sakın ha.. Kalan 50 günde kardeşlerim hep beraber el ele dolaşmadık sokak bırakmayacağız. Kapı kapı dolaşacağız.  

Cuma günü kampanyamızı Bayburt'ta başlattık. Bundan önce Bayburt ve Gümüşhane'ye gittiğim dönemlerle mukayese edilemeyecek kadar gelişmiş durumda.

İlçe basında ilk mitingi Beykoz'da başlattık. Beykoz'da Şile'ye geçeceğim. Çekmeköy ve Sancaktepe'de dolaşacağım.

EĞİTİMDE REFORMLAR YAPTIK

Eğitimde bir çok önemli adım attık. Okul öncesi eğitim yüzde 10'du. Bugün yüzde 40'ı buldu. Daha ileri gideceğiz. Orta öğretimde aynı şekilde dedik ki biz kitapları öğrencilerimize ücretsiz vereceğiz. Ve dediğimizi yaptık.

CHP bizi eleştirdi, fakire veriyorsun da zengine niye veriyorsun. Biz dedik ki öğrencinin zengini farkiri olmaz. Dedik ki sosyal güvencesi olmayan aileleri desteklememiz lazım dedik ve kız ve erkek öğrencilere eğitim desteği verdik. 

Ben yeni CHP'yim diyor ama eski genel başkanını yanına oturtmuşsun. Bir kaset sıkandalı çıkmasaydı Baykal'ın yanında kuzu kuzu oturacaktın. 

CHP KENDİ GEÇMİŞİNE YABANCI

Ne demek Fatih Projesi diyorlar. Bunlar aslına geçmişine yabancı tipler. Bu konuda ben bir şey söylemeyeceğim 12 haziranda milletim söyleyecek. Fatih projesinde artık Türkiye'deki bütün okullarda akıllı tahtaya geçiyoruz. Şu anda hazırlıklarımız bitmiş durumda. Artık kitabın yanında elektronik kitaba geçiyoruz. Her çocuğumuzun eline iPad benzeri kitap vereceğiz. 4 yılda bu uygulamayı bitireceğiz. Bu modern dünyanın yakaladığı bir adımdır. Kimseyi mahrum etmeyeceğiz.

ÖĞRENCİLERE VERİLEN BURSU KESTİRTTİ

Sen çıkıp belediyelerin dağıttığı bursu kestirdin. Sonradan kalkmış aile sigortası diyorsun. Belediye 50 bin kişiye burs veriyordu. Bu öğrencilerimize yazık oldu. Anayasa Mahkemesi'ne götürttü kaldırttı. Şimdi kalkıp sağdan soldan bunu ypacağız diyorlar. Şurada eğitimde 162 bin derslik yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Üniversite olmayan ilimiz kalmadı. 

DÜRÜST DEĞİLSİNİZ

Çıkmış utanmadan sıkılmadan ne diyor, 'Nüfusu azaldı ondan milletvekili düşüyordu. Sen niye gittin Anayasa Mahkemesi'ne.. Bayburtlulunun hakkını sen yedin. Bugün 30 ile 40 binle milletvekili çıkaran illerimiz var. Bu dürüst bir yaklaşım değil. Bu aralar sık sık yüzde 10 barajından bahsediyorlar. Yüzde 10 barajını kim getirdi bizden öncekiler getirdi. Biz 16 aylık parti iken devlet yardımı almadan yüzde 34 ile iktidar olduk. Şimdi CHP yüzde 10 barajını devamlı gündeme getiriyor. Sen iktidardın niye kaldırmadın. Ana-Sol iktidarıydın niye kaldırmadınız. 

BARAJI BİZ Mİ GETİRDİK

Kaldırsaydınız. Siz kaldırmıyorsunuz artık durum tehlikeli, millte bizi barajın altında tutacak siyorsunuz baraj kalkmalı diyorsunuz. Artık benim milletim bunları yutmuyor. Bunların derdi ne biliyor musunuz? BDP'ye yazar çizer takımı çok destek oluyorlar. BDP de versin mücadelesini yüzde 10 barajı aşsın. Bunlar etnik gurubun partisi biz Türkiye'nin partisiyiz. Bir yazarın yazısı rahatsız etti beni. Aradım.. Ankaralılaşma bizde yok başkalarıyla karıştırıyorsunuz .

ARTIK TUNCELİLER DE GERÇEĞİ GÖRSÜN

Bir tek ilde milletvekili çıkartamadık. Artık Tunceliler de gerçeği görmesi lazım. Tunceli milletvekillerinden bir tanesi CHP'de. Tunceli'ye üniversite açacak mısınız dediklerinde? Evet açtık. Hadi çık da bize teşekkür et be. Edemez bunların karekteri buna müsait değil. 

Tüm inanç guruplarına eşit mesafedeyiz. Adalette emniyette aynı adımları attık. 130 adalet sarayını açtık. Daha güzel daha modern bir Türkiye diyoruz. Yargıtay Danıştay yeniden sizin isteğiniz doğrultusunda yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Siz bize güveneceksiniz ilçe belediye başkanımıza da talimatı verdim. Beykoz'u daha da güzelleştirelim. Bir yangın çıksa itfaiyenin giremeyeceği sokaklar var. 79 senede Türkiye'de 6 bin küsür yılda bölünmüş yol yaptılar. Biz sekiz yılda 13 bin 600 km yol yaptık. Sayın Bahçeli sayın Kılıçdaroğlu hesap biliyorsanız gerçek ortada. 

IMF BORCUNU BİZ BİTİRİYORUZ

Bunlar iktidardayken IMF'ye gittiler. Gittiler 30 milyar dolar borç aldılar. Bize 23.5 dolar borçla devrettiler. Ödedik ödedik şu anda bizim IMF'e borcumuz 5 milyar dolar. Onlar borçlandı biz ödüyoruz. BU MHP bu. Bunların ekonomiden falan anladıkları yok. Çıkmış 2023 bizimdiyorlar. Sayın Bahçeli dürüst ol. Senin böyle bir ufkun var mıydı? 5 yıl iktidarda tutunamayan sen nasıl olur da 2023'ü düşünürsün. Ben MHP'ye CHP'ye ve BDP'ye destek veren arkadaşlarımıza söylüyorum. Bakın Merkez Bankası MHP DSP ANAP hükümeti zamanında 27.5 milyar dolar döviz rezervine sahipti. Şimdi altın dahil 92 milyar dolar. Ya yolsuzlukların olduğu bir Türkiye'de bu rakama nasıl çıkarılır. 

21 BANKAYI FONA DEVRETTİELR

Bunlar döneminde 21 banka fona devredildi. Ziraat Bankası ve Halk Bankası görev zararı yazıyordu. En çok kar eden bankalarımız bunlar. Tüm bankaların rasyoları gayet iyi. Buralara güçlü ekonomiyle geldik. Türkiye hazır hedef 2023. İstikrar sürsün sürsün Türkiye büyüsün, İstikrar sürsün beykoz büyüsün.

 

Bu haber toplam 1553 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.