1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. Büyükşehirden Elmadağ'da 3 açılış
Büyükşehirden Elmadağ'da 3 açılış

Büyükşehirden Elmadağ'da 3 açılış

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’e prestij kazandıran önemli sosyal ve kültürel projelerinden Hanımlar Lokali’ni Hasanoğlan’da, Gençlik Merkezi ve Çocuk Kulübü ile Elmadağ Atıksu Arıtım Tesisi’ ni de Elmadağ’da hizmete açtı.

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’e prestij kazandıran önemli sosyal ve kültürel projelerinden Hanımlar Lokali’ni Hasanoğlan’da, Gençlik Merkezi ve Çocuk Kulübü ile Elmadağ Atıksu Arıtım Tesisi’ ni de Elmadağ’da hizmete açtı.

 Elmadağ İlçesi Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesin’deki Hanımlar Lokali ile Elmadağ Gençlik Merkezi ve Çocuk Kulübü’nün açılışı için gerçekleştirilen törenlere Başkan Gökçek, eşi Nevin Gökçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Meclis üyeleri  Belediye bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 İlk olarak Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi’ndeki Hanımlar Lokali’nin açılışını gerçekleştiren Başkan Gökçek, burada düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bir belediye Başkanı için en büyük mutluluğun halka verdiği sözleri  yerine getirmek olduğunu ifade ederek, “ Hasanoğlan ve Elmadağ’a cumhuriyet tarihinde görmediği hizmetleri verdik. Büyükşehir belediyesi olarak sadece Hasanoğlan 2-3 yıl içinde 15 trilyonluk yatırım yaptık” dedi.    

 Hasanoğlan’ın alt yapısının kısa sürede tamamen yenilendiğini belirten Başkan Gökçek, “Alt yapıda, 17 kilometre  içme suyu, 22 kilometre atık ve yağmur suyu kanalı döşedik.  Bu yıl içinde döşenecekler ile birlikte yıl sonunda Hasanoğlan’da 70 kilometrelik alt yapı gerçekleştirilmiş olacak. Bu da Hasanoğlan’ın alt yapısını kökten değişmesi anlamına gelir”  diye konuştu.

 Hasanoğlan ve Lalahan’a ileri atık su arıtma tesisi yapacaklarının da müjdesini veren Başkan Gökçek, bunların yanı sıra çevre yolu ile mezarlık yolunun yapıldığını, sanayinin alt yapısı ve asfaltını yaptıklarını, söz verdikleri gibi doğal gaz getirildiğini sadece yüzde 20’lik bir kısmının kaldığını onunda bu yıl içinde tamamlanacağı söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Elmadağ Belediyesi olarak, su, yol, kanalizasyon konularında verdikleri sözleri tuttuklarını bu konuda hizmetleri aksatmadan yerine getirdiklerini belirten Başkan Gökçek, bu hizmetlerin kaynağının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydetti.

  Konuşmasının ardından Hanımlar Lokali’nin açılışını gerçekleştiren Başkan Gökçek, Hasanoğlan’da daha önce de BELMEK açtıklarını hatırlatarak,  “Hanımlar  Lokali   bütün hanımlara hayırlı olsun. Lokalde inşallah çok güzel günler geçirirsiniz, stresinizi burada bırakıp evinizde huzur içinde olacaksınız “dedi.

 

ŞAHİN: “GÖKÇEK’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Hasanoğlan da Hanımlar Lokalinin açılışında konuşan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ise yapılacakları değil yapılanları konuşmayı sevdiklerini belirterek, “Öncelikle bir Elmadağlı olarak sonra da belediye başkanı olarak sayın Gökçek’e ilçemize yaptığı hizmetler için sizin huzurunuzda bol bol teşekkür etmek istiyorum” dedi.    

 

 ELMADAĞ’DA İKİ AÇILIŞ …

Hasanoğlan’daki açılışın ardından Elmadağ’da Gençlik Merkezi ve Çocuk Kulübü ile Elmadağ’da yapılan Atıksu Arıtım Tesisi’yle birlikte iki açılışı birlikte gerçekleştiren Başkan Gökçek,   burada da düzenlenen törende çok sayıda Elmadağlıya seslenerek,  Elmadağ’ın geçmişle mukayese edilemeyecek kadar hizmet aldığını söyledi.

 Başkan Gökçek, Elmadağlıların kendisinden daha önce doğalgaz, içme suyu, park gibi konularda talepleri olduğunu hatırlatarak, bu taleplerin büyük bir kısmını kısa bir süre gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

 Konuşmasında Elmadağ da yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Gökçek şunları söyledi. “ Elmadağ’da içme suyu  asbestli borularda veriliyordu. Biliyorsunuz asbestli borular uzun vadede kanserejon etkisi yapıyor. Bunun kısa sürede değiştirilmesi gerekiyordu. 15kilometelik içme suyu hattını tamamladık. Bu yıl içinde 15 kilometre daha içme suyu hattı yapacağız.  Böylece hatlar tamamen yenilenmiş olacak.  Ayrıca 15 kilometre atık su ve yağmur suyu hattı yapıldı. 19 kilometre daha atık su ve yağmur suyu hattımızda bu sene sonunda bitecek.  Böylece Elmadağ’ın tamamiyle alt yapısı değişmiş olacak.”

Elmadağda çok sayıda park yaptıklarını, özellikte Çamlık Parkı’nın tamamladığını büyük bir şenlikle resmi açılışı yapacaklarını   ifade eden Başkan Gökçek, yapılan diğer çalışmaları ise şöyle  sıraladı: “Alt yapısı biterek asfaltlanan yerlerin tretuvarları yapılacak. Burada çok ihtiyaç olan itfaiye binasının yapımına başladık. Bunu da bu yıl içinde tamamlanarak hizmete girecek Bala- Elmadağ arasındaki 30 kilometrelik bağlantı yolunu da  açtık.”

Başkan Gökçek, ilçenin beklentilerini bildiğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İlçenin ihtiyacı olan şehir meydanı bu yıl içinde başlayıp bitirilecek. Kargılı Barajı inşaatı ASKİ’ tarafından yapılarak, birkaç yıl içinde içme suyu kalitesi artacak. Hasanoğlan Elmadağ yol ayrımı boyunca refüj yapılacak”

   Başkan Gökçek,  Başbakan Erdoğan’ın Ankara da yapılacak projelerin müjdesini verdiğini hatırlatarak sürdürdüğü konuşmasında, “Ankara’nın Uzay ve  Savunma Sanayinin merkezi olacağını bununda 5 senede  6 milyar dolarlık bir yatırım yapmak demektir.  Ankara’da 7 yataklı  2 dev hastane kurulacak biri Bilkent’te biri Etlik’te.  Bu demek oluyor ki Orta doğudan Rusya dan yani doğudan batıya  dünyanın her yerinden hastaya hizmet verecek ” diye konuştu.      

-ATIKSU ARITMA TESİSİ…

Başkan Gökçek konuşmasını tamamladıktan sonra Elmadağ’ın atık suyunu temizleyecek olan 40 bin kişiye hizmet verecek kapasiteli Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışını tesisin olduğu yer ile tören alanında kurulan canlı yayın sistemi ile dev ekranda gerçekleştirdi.  

Daha sonra  Başkan Gökçek ve beraberindekiler, Elmadağ Gençlik Merkezi ve çocuk Kulübü’nün açılısını yaparak,  merkezdeki  kulübe üye gençler ve çocuklarla hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Bu haber toplam 2768 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.