1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Erdoğan'dan Aysel Tuğluk'un sözlerine sert tepki
Erdoğan'dan Aysel Tuğluk'un sözlerine sert tepki

Erdoğan'dan Aysel Tuğluk'un sözlerine sert tepki

Başbakan Erdoğan, Aysel Tuğluk'un sözlerine çok sert yanıt verdi

A+A-

Başbakan Erdoğan, Tuğluk'un sözlerine Osmaniye'den son derece sert bir yanıt verdi: "Ne Kuzey Afrika'da, ne Ortadoğu'da olanla bunların yakından uzaktan alakası yok. Bir defa, oralarda bir demokratik ortam söz konusu değil. Parti kurmaktan tutun da seçimlere yapmaya kadar bunların hiçbirisi mümkün değildir. Otokratik bir yapı mevcuttu. Türkiye'de ise demokratik bir yapı var. Bunlar demokratik yollarla iktidara gelemeyeceklerini gördükleri için maalesef antidemokratik yollarla ve tam aksine oralarda yıllar yılı halkların ezildiği, halkların şikayetçi olduğu yöntemi kendileri için çıkış yolu olarak görüyor.

MOLOTOF ONLARIN YANINDA DURABİLİYORSA..

Şu anda BDP'nin mantığı budur. BDP demokratik yollarla değil, terör örgütü destekleriyle bir yere varmanın gayreti içinde, desteği orada bulmaktadır. Eğer 3 tane teröristin yanında kalkıp da BDP'li bir milletvekili, maskeyle yüzleri kapalı olan, ellerinde molotof kokteyl ile onların yanında durabiliyorsa, parti teşkilatlarından molotof kokteyl ile bir yerlere taşınıyorsa, belediyelerden molotof kokteyl halkın üzerine atılıyorsa, burada düşünüp, şöyle bir geleceği iyi değerlendirmemiz lazım. Yaklaşık 20-25 katrilyonu bulan bir yatırım Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne yapılmıştır. Bunların olduğu bir süreci bu şekilde değerlendirmenin çok yanlış olduğunu, bunun farklı bir şekilde meydan okuma yöntemidir ki, bu yöntem demokratik bir yöntem değildir. Benim halkım da bunu en güzel şekilde değerlendirir."

Adam öldürerek başa gelmek eşkıya işidir

Kastamonu'da konvoyuna yönelik saldırıyı sert sözlerle eleştiren Başbakan, "Bunlar taşeron, bunlar ihale aldılar aldıkları ihalenin gereğini yerine getiriyorlar. Hangi çeteyse, hangi terör örgütüyse, hangi kirli odaksa bu alçaklığın hesabını soracağız" dedi

Başbakan Erdoğan, dün Adana ve Osmaniye'de, alanlara gelenlerin tepeden tırnağa arandıkları toplantılarda olağanüstü güvenlik önlemleri ile karadan ve havadan korundu. Adana'nın İmamoğlu ve Aladağ ilçeleri arasında inşa edilen Sanibey Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin (HES) açılışını yapan Erdoğan, daha sonra partisinin Osmaniye'de Devlet Bahçeli Bulvarı'nda düzenlediği mitingte katıldı. Konuşmasının başında konvoyuna yönelik saldırıda şehit olan polis Recep Şahin'e başsağlığı dileyen Erdoğan, özetle şöyle konuştu:

CANIN SAHİBİ ALLAH

Diyor ki Karacaoğlan; 'Yürü bire yalan dünya, sana konan göçer bir gün, insan bir ekin misali seni eken, biçer bir gün.' Evet, bu canı veren Allah, bu canın sahibi Allah'tır. Bu canı, bu emaneti bizlerden de alacak olan da sadece ve sadece Allah'tır. Biz bu yola beyaz gömleğimizi giyerek çıktık. Biz bu yola elimizi değil, bedenimizi değil, canımızı koyarak çıktık. Hainlerin, alçakların, korkakların kalleşçe saldırılarına bugüne kadar boyun eğmedik, bundan sonra da Allah'ın izniyle boyun eğmeyeceğiz. Açık açık söylüyorum: O hainleri, o hainlerle birlikte, onlara tetik çektiren efendilerini, sahiplerini er veya geç bulacak, akan şehit kanlarının hesabını onlardan tek tek soracağız. Kanlar yerde kalmayacak.

BUNLAR TAŞERON

Güvenlik güçlerimize yapılan bu alçakça saldırılar asla ve asla tesadüf değil. Partimizin Türkiye genelinde birçok teşkilatlarına yapılan saldırılar, atılan molotof kokteylleri, hiçbirisi tesadüf değil. Samsun'da olduğu gibi, Kastamonu'da da polisimize yapılan bu saldırılar asla ve asla tesadüf değil. Bu saldırılarla birlikte, Doğu'da, Güneydoğu'da, büyük şehirlerde yapılan gösteriler, şiddet eylemleri asla tesadüf değil. 12 Haziran seçimleri öncesinde, birileri, millete korku salarak, sokakları ateşe vererek, güvenlik güçlerine kurşun sıkarak, bu ülkedeki demokratik ortamı, özgürlük ortamını, güvenlik ve huzur ortamını hedef alıyorlar. Açık açık söylüyorum. Bunlar taşeron. Bunlar, ihale aldılar, aldıkları ihalenin gereğini yerine getiriyorlar. Lafa geldiği zaman demokratlar. Lafa geldiği zaman biz hak ve özgürlüğümüzü istiyoruz... Hak ve özgürlüğü isteminin yolu bu değil. 12 Haziran'da sandık gelecek, sandıkta hakkını al, hak ve özgürlüğü aramanın yolu demokrasilerde bu. Adam öldürerek temel hak ve özgürlükler istenmez, adam öldürerek bu ülkede demokrasiden bahsedilmez, adam öldürerek iş başına gelmek eşkıyanın işidir, çetenin işidir, teröristlerin işidir. Bunlara ihale verenler de ortaya çıkacak. Onların da maskeleri düşecek. Hangi çeteyse, hangi terör örgütüyse, hangi kirli odaksa, onlardan da bu ihanetin, bu alçaklığın hesabını soracağız.

ALENİ SENARYO

Bu aleni bir senaryodur, bu bayat bir tezgahtır. Herkesin sağduyulu olmasını istiyorum. Osmaniyeli kardeşimin, Kastamonulu kardeşimin sağduyulu olmasını istiyorum. Diyarbakarlı, Muşlu, Hakkarili, Vanlı, Trabzonlu, Samsunlu kardeşiminin sağduyulu olmasını istiyorum. Milletim bu tezgaha gelmesin, bu oyuna gelmesin istiyorum.

VAMPİRLER

Siyaset adı altında gençlerin kanından beslenen vampirlere, istismarcılara da sesleniyorum; Gençlerin eline molotof kokteyli verenlere, parti binalarında, parti otobüslerinde molotof kokteyli saklayanlara, belediyelerde molotof kokteyli saklayanlara, belediye binalarından vatandaşa molotof kokteyli atanlara sesleniyorum; 5 yaşındaki çocukların eline taş verip arkasına saklanacak kadar alçalmışlara, canilere, fırsatçılara da sesleniyorum; Gençlerin kanından beslendiğiniz artık yeter. Döktüğünüz şehit kanı artık yeter.

Kendi ikbaliniz için söndürdüğünüz ocaklara artık yeter.Burada yazılı ve görsel medyaya bir çağrım var. Bunları şu veya bu şekilde televizyon programınızda beslediğinizin farkında mısınız?

GÜVENLİK 2 KATINA ÇIKARILDI

Kastamonu'da Başbakan'ın konvoyuna yönelik saldırıdan sonra güvenlik önlemleri 2 katına çıkarıldı. Erdoğan'ın bulunduğu helikopter, İstanbul'dan ayrılmadan önce Kobra tipi 2 helikopter havalandı, çevredeki yüksek binalara keskin nişancılar yerleştirildi. Alana girişte çocuklar dahil herkes sıkı bir aramadan geçirildi. Koruma halkasına dahil edilen kimsayal, biyolojik ve nükleer saldırılara karşı özel tasarlanmış Adana İl Afet Arama Kurtarma Birliği'nin kamyonu konuşlandırıldı.

Bu haber toplam 1633 defa okunmuştur
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.