1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Gandi'nin sicili bozuk
Gandi'nin sicili bozuk

Gandi'nin sicili bozuk

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan'a yaptığı hakaretler nedeniyle bugüne kadar 3 kez üst üste hüküm giydi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün partisince Zonguldak'ta düzenlenen mitingdeki konuşması sırasında Başbakan Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille eleştirirken, tüm Türkiye'yi şoke eden kelimeler kullanmıştı. Tepkilerin artması üzerine Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalarla geri adım atarak lafını tevil etmeye çalışmıştı.

Olayın aslına bakıldığında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mitinglerinde sürekli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ediyor. Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan’a yaptığı hakaretler nedeniyle bugüne kadar 3 kez üst üste hüküm giydi. Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan’a bugüne kadar 20 bin TL tazminat ödedi.

HAKARETLER YAĞDIRIYOR
Başbakan Erdoğan'ın, CHP'nin 3 Ağustos 2010'da Bayburt ve Gümüşhane'deki mitinglerinde hakkında kullandığı ifadeler üzerine Kılıçdaroğlu'na açtığı manevi tazminat davası Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülmüş, hakim Mustafa Çakmak, davanın kısmen kabulüyle Kılıçdaroğlu'nun, Bayburt ve Gümüşhane'deki her konuşması için 4'er bin lira olmak üzere, Başbakan Erdoğan'a toplam 8 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdiğini açıkladı.
Kılıçdaroğlu, Bayburt ve Gümüşhane mitinglerinde, "Bunlar fakir dediler, fukara dediler, garip dediler, guraba dediler, Allah dediler, peygamber dediler, bir köşeyi döndüler. Hepsi han hamam sahibi olmuş", "Öyle yırtık ayakkabıyla siyasete gireceksin, fakir fukara edebiyatı yapacaksın, sonra köşeyi döneceksin. Üsküdar'da etrafına çift duvar, bakın altını çiziyorum, bir duvar değil, çift duvarlarla örülü villalar yapacaksın, havuzun olacak, içindeki malzemeleri İtalya'dan getireceksin, yanında helikopter pistin olacak, sonra diyeceksin ki 'ben halktan birisiyim, ben garip, gurabayı düşünüyorum'. Peki o villalar ne?", "Malı götüreceksiniz, kul hakkı yiyeceksiniz, paranızı dolduracaksınız, siyasete
yırtık ayakkabıyla girip sonra bir bakacaksınız Üsküdar'da beyefendi havuzlu villalarda oturuyor" ifadelerini kullanmıştı.

İFTİRA ATMIŞTI
Başbakan Erdoğan'ın, 31 Temmuz 2010'da Kilis'te düzenlenen mitingdeki konuşması nedeniyle Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı manevi tazminat davası da aynı mahkemede karara bağlanmıştı.
Hakim Mustafa Çakmak, avukatların son beyanlarını dinledikten sonra davayı kısmen kabul ederek, Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'a 5 bin lira manevi tazminat ödemesine karar vermişti.
Kılıçdaroğlu, 31 Temmuz 2010'da, partisinin Kilis'teki mitinginde yaptığı konuşmada, "Siyasete yırtık ayakkabıyla girip köşeyi dönen, Üsküdar Kısıklı'da etrafına çift duvar ören, havuzlu villada oturanlara ders olsun diye söylüyorum", "Siz referandumda evet oyu verirseniz Recep Bey'e diyeceksiniz ki 'Sen zaten yeteri kadar yedin, bundan sonra yemeğe devam et', bunu söyleyecek misiniz?", "O sizin yeni Recebinizdir. Recep Beyinizdir o. Köşeyi dönen, yürüten, yürütmenin başı olan Recep Bey" cümlelerini kullanmıştı.

BEYAZ GAZETE

Bu haber toplam 1718 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.