1. HABERLER

  2. Gölbaşı Belediyesi TEİAŞ ‘da istişare toplantısı yaptı
Gölbaşı Belediyesi TEİAŞ ‘da istişare toplantısı yaptı

Gölbaşı Belediyesi TEİAŞ ‘da istişare toplantısı yaptı

Gölbaşı belediyesi TEİAŞ sosyal tesislerinde istişare toplantısı yaptı.

A+A-

Gölbaşı belediyesi TEİAŞ  sosyal  tesislerinde istişare toplantısı yaptı.  Gölbaşı belediye başkanı Yakup Odabaşı,meclis üyeleri ve birim müdürlerin katıldığı toplantıya ,TEİAŞ  sitesinden  yaklaşık 40 bina yöneticisi , site sakinleri ve tesis müdürleri katıldı. Toplantının gündemini başıboş köpeklerin saldırı oluşturdu. Özellikle bayanlar köpeklerden muzdarip olduğunu belirttiler. 

Başıboş köpekler sitenin kabusu oldular

TEİAŞ tesislerinde ilk defa gerçekleştirilen istişare toplantısında tesislerin tüm sorunları masaya yatırıldı. Belediye başkanı Yakup Odabaşı tüm birim müdürleri ile hazır bulunduğu toplantıya başı boş köpeklerin saldırısı gündeme oturdu.Site sakinlerinden özellikle bayanlar başı boş köpeklerin saldırısına uğradıklarını belirterek “Bir çoğumuzun çocuklarına köpekler saldırdı. Kuduz aşısı yapmak zorunda kaldık. Bizlere saldırıyorlar. Köpeklerin aldırması nedeniyle koluma platin taktılar. Sokağa çıkamaz hale geldik.”diyerek  başıboş köpeklerden son derece muzdarip olduğunu dile getirdiler.

foto-galeri-ikon.20110502155132.jpg

Köpek barınağı Gölbaşı’ndan kaldırılacak

TEİAŞ tesislerinin taleplerini anlatan bina yöneticileri ; parkların yeniden düzenlenmesi, basket sahaların yenilenmesi, yolların asfaltlanması ve  oto parkların kullanılır hale getirilmesini talep ettiler. 

Başkan Odabaşı site yöneticileri ile sohbet havasında geçen konuşmaların sonunda öncelikle köpeklerin çevreye verdiği rahatsızlığı yenileyerek “ Başı boş köpekler için uzun zamandır ilçemizden kaldırmak için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Büyükşehir belediyesi Gölbaşı’nın dışında başı boş hayvanlar için büyük bir barınak yapma çalışması içerisinde. Bu yıl ilçemizden taşınmasını bekliyoruz. Biz belediye olarak bu köpeklerin bakımını yapıyoruz. Ancak kanunların izin verdiği ölçüde başıboş köpeklere müdahale edebiliyoruz. Belediyemizin veteriner hekimliği  bu konuda büyük bir gayret içerisindedir.

 TEİAŞ tesislerin sorunları kısa zamanda çözüme kavuşacaktır

Başkan Odabaşı tesislerin sorunlarında değinerek “ Tesislerin sorunlarını birim müdürlerimiz inceleyerek gerekli çalışmaları başlatacaktır. Parklar, spor alanları kaldırım çalışmaları kısa zamanda yapılacaktır. Asfalt konusunda belediyemizin imkanları çerçevesinde çözüme kavuşturacağız. 

Toki ve TEİAŞ tesisleri için Pazar kuruyoruz. Gölbaşı’nın 3.cü Pazar yeri olacak. Toki ve TEİAŞ tesislerinde oturan vatandaşlarımıza bu pazardan ihtiyaçlarını görme imkanı sağlayacağız. Seymenler mahallesi muhtarlığı yanında çok amaçlı  büyük bir park alanı yapıyoruz. Bu parkta vatandaşlarımız dinlenme ve spor yapma imkanını sağlayacağız. Atatürk resminin olduğu yamacı tamamen yeşillendiriyoruz” dedi 

Başkan Odabaşı Gölbaşı genel,inde yapacağı projelerden de bahsederek “ Siz hemşerilerimiz için yeni projelerimizi hayata geçiriyoruz.bütün bölgelerde imar çalışmaları yapılıyor. Gölbaşı’nın tarihi ve kültürel envanteri çıkarılıyor. höyükler,tarihi konaklar.ören yerleri,Tuluntaş mağarası gibi bir çok alanda çalışmaları başlattık.

 

Bunalrın yanı sıra olimpik kapalı yüzme havuzu, düğün salonu,kanal projesi ,cephe islah projesi ,hafta sonu evleri gibi bir çok projeyi hayata geçiriyoruz. Bizler sizlerden aldığımız destekle gece gündüz çalışıyoruz. Yaşanır bir kent için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.”dedi

 

 

 

 

Bu haber toplam 3746 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.