1. HABERLER

  2. Gölbaşılılar ne dedi?
Gölbaşılılar ne dedi?

Gölbaşılılar ne dedi?

Başbakan Erdoğan’ın Ankara için projelerini açıkladı. Peki Gölbaşılılar projeye ne diyor? İşte Gölbaşılıların projeye cevabı…

A+A-

Başbakan Erdoğan’ın Ankara için projelerini açıkladı. Projelerin içinde Savunma Sanayi Üssünün Gölbaşı’na yapılması da var.

Aselsan tarafından 100 milyon dolar civarında Gölbaşı’na yapılacak yatırım, radar ve elektronik harp tasarım ve üretim merkezi. Gölbaşılılar Başkabakan Erdoğan’ın açıkladığı başkent projelerini heyecanla karşıladı ve projeler Gölbaşılı esnaflardan tam not aldı. Peki Gölbaşılılar projeye ne diyor? İşte Gölbaşılıların projeye cevabı…

1.jpg

Mehmet Albakır

Kırtasiye işletmecisi Mehmet Albakır, projenin çok önemli olduğunu kaydederek, “Başbakanımızın açıkladığı proje ve bu projenin Gölbaşı’nda yapılacak olması büyük bir şans. Her açıdan Gölbaşı’na faydası olacaktır. Ben esnaf olarak çevreye zarar vermeyen her yatırım ve projeye olumlu bakıyorum. Bu projede onlardan bir tanesi. Proje ile Gölbaşı’nda önemli gelişmelerde yaşanacak. En önemlisi istihdama katkı sağlayacak. Burada çalışacak olan kişilerin belki de birçoğu Gölbaşı’na ikamet edecek. Bu da ilerleyen zamanlarda esnafa da yarar sağlayacak” dedi.

4.jpg

Muhsin Ülker

Projenin Gölbaşı’na mutlak suretle katkı sağlayacağını dile getiren Muhsin Ülker, “Hayata geçirilecek olan proje çok ciddi bir yatırım. 100 milyon dolarlık bir yatırım Gölbaşı’na zarar değil, fayda sağlar. Bu projeden her kesim yararlanır. Yeni yerleşim alanlarının ve istihdamın oluşmasını sağlar. Ben Başbakanımızın biran önce projeyi hayata geçirmesini ümit ediyorum” dedi.

3.jpg

Tolga Kara

Tekstil alanında hizmet veren Tolga Kara’da projeye olumlu bakan esnaflardan. Ankara’nın gelişmesi açısından büyük önem arz eden projenin Ankara’yı memur kenti statüsünden farklı yerlere taşıyacağını söyleyerek, “Başbakanımızı dinledim. Proje ciddi ve onunda ötesinde Ankara’ya değer katacak önemli bir proje. Bu proje paralel olarak 500 bin kişilik yeni bir şehrin oluşturulacak olması çok ciddi bir istihdamı da beraberinde getirecek. Sigortalı işsiz sayısı artacak. Ankara’nın memur kenti statüsünden çıkıp, biraz daha ekonomiye ve üretime katkı sağlayan bir merkez haline gelmesine vesile olacak. Bunu tamamen destekliyorum ve hiçbir kaygım da yok. Ekonomik alanda yapılanları doğru buluyorum. Savunma sanayinde ki 8.5 milyar dolarlık payın Ankara’dan üretilip çıkartılacak olması ciddi anlamda Ankara’ya getiri ve fayda sağlayacak. Ankara bu zamana kadar kasvetli ve soğuk bir şehir olarak gözükürdü. Ama şimdi öyle değil. Ankara’da birçok problem aşıldı. Ankara’nın gelişmesi açısından bu proje mükemmel bir proje. Ülkeye sağlayacağı katkı, insanlara verilen hizmet ve bize sağlayacağı getirisi ekonomik alanda insanların refaha ulaşması açısından çok önemli bir proje olacak. İnşallah Gölbaşı’na ve Ankara’ya hayırlı olur” dedi.  

2.jpg

Şevval Karadağ

Esnaf Şevval Karadağ da projeyi desteklediğini kaydederek, “Başbakanımızın Ankara ve özellikle de Gölbaşı için açıkladığı projelerini heyecanla dinledim. Bu projeler hayata geçerse, Ankara’da hizmet, istihdam ve birçok alanda ciddi adımlarda atılmış olur. Ankara alışılagelmiş şehir statüsünden dünya şehri statüsüne kavuşur. Projenin Gölbaşı’nda hayata geçirilmesi de Gölbaşı’nın değerini artıracak. Son zamanlarda Gölbaşı hızla gelişen bir ilçe konumuna geldi. Hükümetin Gölbaşı’na yaptığı yatırımlar Gölbaşı’na bakış açısını da değiştirdi. Bu son proje ile de çıtanın daha da yükseleceğini düşünüyorum. Gölbaşı’nın adını artık herkes duyacak. Esnafından, halkına herkese fayda sağlayacak. Bu tür projeler kentin nüfusunun artmasına ve gelişmenin de hızlanmasını sağlar. Böylece esnafın yüzü güler. Projede olumsuz bir taraf görmüyorum ve esnaf olarak da destekliyorum” dedi.   

Şimdi Gölbaşı seçim sonrasını ve projelerin hayata geçmesini bekliyor.

Bu haber toplam 2286 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.