1. HABERLER

  2. Kaçak et kesiyor ...bneler
Kaçak et kesiyor ...bneler

Kaçak et kesiyor ...bneler

Ünlü gazeteci-yazar Nihat Genç Oda Tv’de kaleme aldığı köşe yazısında Mogan Gölü kenarında kaçamak yapıldığını öne sürdü.

A+A-

Ünlü gazeteci-yazar Nihat Genç Oda Tv’de kaleme aldığı köşe yazısında Mogan Gölü kenarında kaşamak yapıldığını öne sürdü.Kaçamak olayını köşe yazısında kaçak et kesimi olarak değerlendiren Nihat Genç, kaçak et kesimi yapan kişilere de “…bne” dedi. İşte o köşe yazısı.

“ Kırkikindiler yağdıkça yağdı Gölbaşı Mogan gölü büyüdükçe uzadı. Ve göçmen kuşlar sazlıkları yuva yapmaya başladı. Yüz çeşit kuş çoktan yavruladılar ve sazlıklarda koloniler halinde Kızılderililer gibi su hava ve balık ve gün boyu sulara bata çıka yaşıyorlar. Gölün etrafını uzun objektifli kameralar sarmış, yavrular suya batıyor otomatik makineli gibi deklanşöre basıyor, anne yavrunun ağzına yiyecek koyuyor otomatik deklanşör seriye geçiyor. Ve gölü çeviren alçak yemyeşil çayırların üstünde gün ortasında birkaç tilki çarşıya alışverişe çıkmış gibi sağa sola bakınarak kıskanılacak bir huzur içinde tin tin yürüyorlar.

Bin Ladin ölmüş, umurumda değil, Mogan’a bahriler geldi, Mogan’ın en güzel su kuşları, başları tepeli ve gümüşi siyahi, renk renk. Kime sorsam soyu tükeniyor deniyordu, bu sene bu kadar yüzlerce Bahri’yi Mogan Gölü tarihinde kimse görmedi…

Ekranlar gazeteler ekonomi konuşuyor dış borçlar cari açıklar hepsi uydurma rakam hepsi yalan, bu toprağın bereketi yağmurdur tarladır ovadır yani ne varsa yine Allah’tan. Ve üstüne göçmen kuşları da gelmişse artık gece mehtap da yerinde duramaz, ve şimdi karşı tepenin ardında hava karardıkça yıldızlar hangi sazlıkta kimbilir hangi su kuşu yavrularını tek tek öpüyordur gagalarından.

Yakınlarım o denizsiz memlekette sıkılmıyor musun diye sorar, ne mi yapıyoruz, Kırkikindiler başladığında Bahri seyretmeye gidiyoruz… Ama tehlikeli bir sorun var, Bahri seyrettiğimiz sazlık kıyıları Ankara’nın en meşhur argo tabirle kaçak et kesim yerleri yani haşna fişna mekanları, arabaların her biri içinde bir erkek bir kız çoktan faaliyete başlamış, arada bir yorgunluk sigarası içerken olacak onlar da başlarını kaldırıp Karabataklar’ın  Bahriler’in suda oynaşmalarından ilham alıyor olmalılar. Ve sazlıkların saklı tekinsiz yerlerinde ben ve arkadaşımı yani iki erkek görünce uzaktan kaçak kesimcilere gizlice Bahri yavrularını seyrettiğimizi anlatmak çok zor, alaylı eğlenceli bakışlarla kıkırdıyorlar, hani kaçak kesime iki erkek ayıptır söylemesi iki .bne gelmiş gibi.”

 

Bu haber toplam 4455 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.