1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Kılıçdaroğlu Samsun'da ilk seçim mitinginde
Kılıçdaroğlu Samsun'da ilk seçim mitinginde

Kılıçdaroğlu Samsun'da ilk seçim mitinginde

İlk mitingini Samsun'dan başlatan CHP lideri Kılıçdaroğlu, iktidara çıkıştı..

A+A-

Samsun'da fabrikaların kapandığını işsizliğin artış gösterdiğini anlatan CHP lideri, emeklilere, öğrencilere ve esnafa seslendi. Hazırladıkları projeleri tek tek anlatan CHP lideri, AK Parti Elmalı teşkilatı tarafından asılan Ecevit afişine çok kızdı. 

Kemal Kılıçdaroğlu, 'Şimdi kalkmış Eceviti eleştiriyorlar. Ecevit'in adını ağzına almak için önce abdest alman lazım senin' dedi.

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

Kılıçdaroğlu: Siz Ecevit'in tırnağı bile olamazsınız

Biz yoksulluğu tarihe gömmek için iktidara talibiz. Biz dört çocuğuna yemk veremediği için intihar eden annenin yaşadığı bir Türkiye istemiyoruz.

Aile sigortasının en büyük ayağını esnafımız oluşturuyor. 

EĞRİYE EĞRİ DOĞRUYA DOĞRU

Ben buradan iktidara seslenmek istiyorum. Hiç bir aileyi yiyecek kuyruğuna sokmayacağız. Yoksulların yoksulluğunu teşhir etmeyeceğiz. Değerli emekli kardeşlerim Başbakan diyor ya emekliler Kanarya adasında tatil yapıyor, öyle mi? Emeklilerin bir kısmı gidip AKP'ye oy verdiler. Eğriye eğri, doğruya doğru..

CHP TARİHİNİ BİLMİYORSUN

Başbakan tutup CHP tarihine çatıyor. Senin kafan öyle çalışıyorsa ben ne yapayım. Biz geçmişimizle onur duyuyoruz. Türkiye'nin tarihini bilmeyen CHP'nin tarihini bilmez.

MAZOT 1.5 TL OLACAK

Samsun'da fabrikalar kapatıldı, tütün üreticileri perişan, oylar nereye? Cumhuriyet Halk Partisi'ne... Çiftçi kardeşlerime sözüm var; alın teri döken çiftçi kardeşime sözüm var. Mazotu 1.5 lira yapacağım. Diyorlar ki sen parayı nereden bulacaksınız? Senin yürüttüğün paranın yarısını kurtarsak ülke günlük gülüstanlık.

Dünyanın hangi ülkesinde bir başbakan bir anneye senin oğlun da işsiz kalsın diyebiliyor. Eğer bir ülkede fabrika bacaları tütmezse üretim olmazsa işsizlik başlar.

SAMSUN'DA MİNİBÜSÇÜLERİ BİTİRDİLER

Gelelim Samsun'a.. Minibüsçüler çok memnunmuş belediyeden. Ekonomi insan içinvardır.

Sen tutup bin 260 minibüsü kafana göre bir hat çiziyorsun tramvay hattı kuruyorsun sonra o insanları çantada keklik oylar var diyorsun. 

Atatürk Samsun'da Kurtuluş Savaşı'nı başlattıysa bir bildiği vardır. 

Askerlik konusunda önemli bir proje başlattık. Parası olanlardan para alacağız. Aldığımız parayı öğrencilere yurt yapacağız.

ECEVİT'İN ADINI AĞZINA ALMA

Kıbrıs'a çıkamazsınız dendiğinde Kıbrıs'a çıkan kim di? Şimdi kalkmış Eceviti eleştiriyorlar. Ecevit'in adını ağzına almak için önce abdest alman lazım senin.

Askerliği aşamalı olarak 6 aya indireceğiz. Halkın iktidarında herkese iş bulacağız. Sadece bizim çocuklarımız değil bütün gençerimize iş bulmak bizim boynumuzun borcu.

ÖSYM BAŞKANI GİBİ ADAMLARI NEREDE BULUYORLAR

ÖSYM Başkanı'nı gördünüz. Nerede bulurlar bunun gibi adamları... Cumhurbaşkanı'na diyor tatmin olduk diyor, Başbakan tatmin olduk diyor. Sonra bu ÖSYM Başkanı şifre var diyor. Senin Profesörlüğün böyleyse vay ÖSYM'nin haline. Biz halkın iktidarı olacağız. Sizi dinleyeceğiz. 

Nükleer santral konusunu biz referanduma götüreceğiz. Kararı siz vereceksiniz. Taşeron işçiler var mı aranızda bilmiyorum. Bir devlet dairesinde sendikalı işçiler var bir de çağdaş köleler var, sendikalara üye olamaz. Sesini çıkaramaz, kapı önüne konur. Kamuda çalışan bütün taşeronlara kadro hakkı vereceğiz. 

Kimsenin ekmeğiyle uğraşmayız. Çalışır üretirse kul hakkı yemezse işini kimse kaybetmez.. Hayali ihracatçılara CHP'de yer yok..

3 Y'DE DE SINIFTA KALDILAR

Bunlar dediler ki yoksullukla mücadele edeceğiz yoksulluk arttı. 12 milyon 715 bin kişi yoksulluk sınırının altında. Biz aile sigortası dediğimizde kayıt dışı işsizliği de bilmiyorlar dediler. İlk kez bir başbakan yoksul sayısını itiraf etti. Bir Y'de sınıfta kaldılar. Yolsuzlukla mücadele edeceklerdi. Şimdi yolsuzluk=AKP. Biz şimdi sizden yetki verin haramilerin iktidarını yıkalım. 

YASAKLARI KALDIRACAĞIZ DEDİ AMA

Ne dediler yasakları kaldıracağız. Basılmamış kitaplar nedeniyle gazetecilerin evi basılıyor. Ne diyorlardı yasakları kaldıracağız. Bunlar kendileri dışındaki herkesi düşman olarak görüyorlar. 

Samsun'da fabrikalar kapandıysa önce sendikalara sitemim var benim. Bizim il başkanımız da eski bir sendacı. Susma sustukça sıra sana gelecek diye bir sloganları vardı. Ve samsun'a diyorum susmayın yoksa sıra size gelir. Biz demokrasiden insan haklarından yanayız. 

Çocuklarımız umudumuzdur. Her sabah kapınızı polis çalmayacak sütçü çalacak. Karnı tok okullarına gitsinler diye...

İstiyoruz ki bir çocuk yatağa aç girmesin. 

Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.