1. HABERLER

  2. Makamlar Çocukların
Makamlar Çocukların

Makamlar Çocukların

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Gölbaşı’nda İlköğretim Okullarından gelen çocuklar kamu kurumlarını ziyaret ederek temsili olarak makamlara oturdu.

A+A-

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Gölbaşı’nda İlköğretim Okullarından gelen çocuklar kamu kurumlarını ziyaret ederek temsili olarak makamlara oturdu.

Gölbaşı’nda makam koltukları bugün çocuklara emanet edildi. 

Kaymakam Suakan talimat verdi

Gölbaşı İlçe Kaymakamlığı makamına oturan Taşpınar İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Kaymakam Volkan Suakan, koltuğa geçer geçmez himayesindeki bazı kurumları telefonla aradı, talimatlar yağdırdı.

Temsili Kaymakam Suakan, ilk başta ilçede ve köylerde oyun parkları istediğini belirtti. Daha sonra “Halk Kütüphanesi, Eğitim amaçlı internet cafeler istiyorum” diyen Suakan, “Ben buraya gelmeden önce köydeki yolların çok bozuk olduğunu gördüm ve hemen köydeki yolların onarılmasını istiyorum. Köydeki halkımız pazara gidemiyor alışveriş yapamıyor onların bu sorunlarını gidermeliyiz. İnsanlarımız alışveriş yapmak için çok uzaklardan şehirlere alışveriş yapmak için geliyorlar” dedi.

Sokakta yaşayan vatandaşlara da değinen Kaymakam Volkan Suakan, “Sokakta yaşayanlar için çalışmalar yapacağım. Sokakta yaşayanlar için sığınma evleri yapacağım” diyerek vatandaşlara da yardımcı olmak istediğini ifade etti.

Birim müdürlerini makamına çağırdı

Gölbaşı Belediyesine gelen Oyaca Mahallesi Şehit Komando Mükremin Başeren İlköğretim Okulu 5/A Öğrencisi Büşra Çakır ve sınıf arkadaşları, öğretmeni ve Okul Müdürü Gölbaşı Belediye Yakup Odabaşı’nı makamında ziyaret etti. 5 sınıf öğrencisi Büşra Çakır Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’nın makamına oturarak Belediye Başkanı oldu.

Büşra Çakır Belediye Başkanı olsanız neler yaparsınız sorularına cevaplar verdi. Başkan Çakır; “Gölbaşımızın çöplerini toplatırım, yaşlılara yardım ederim, parklar ve bahçeler yaptırırım ve Gölbaşını turizm kenti yapmak için tüm çalışmaları yaptırmaya gayret gösteririm” diyerek vaatlerini dile getirdi. Başkan Çakır daha sonra Belediye birim Müdürlerini makamına çağırarak talimatlarını yerine getirmesini söyledi.

Başkan koltuğunu tekrar Başkan Odabaşı’na teslim eden Büşra Çakır; “Tüm öğrencilerin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutluyorum” Dedi.

Gölbaşı’ndaki ilk kadın Emniyet Müdürü Vildan Aracı oldu

Gökçehöyük ilköğretim okulundan 4. Sınıf öğrencisi Vildan Aracı makamını Cihangir Kaya’dan devir aldı. Gölbaşı’ndaki ilk kadın Emniyet Müdürü olan Aracı, ilk talimatında şunları söyledi:

Trafik sorununu gündeme alan Yeni Emniyet Müdürü Vildan Aracı, “Gölbaşı’nda trafik sorununu ortadan kaldıracağım. Kırmızı ışıkta geçen vatandaşları tespit edip cezalarını keseceğim” dedi.

“Gölbaşı’nda huzur ve sükuneti sağlayacağım” diyen Aracı, “Kadına şiddeti engelleyeceğim suçluları yakalayıp hepse atmaktansa onları eğitip suç yapmamalarını sağlayacağım. Burada en büyük yardımcımız vatandaşlarımız olacak seçimi güvenli bir şekilde olması için elimden geleni yapacağım. Kadınlarında daha fazla polis olmasını sağlayacağım” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ensar Emekli oldu

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı da makamını çocuklara devretti.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelen Karagedik Enver Bektaş İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerinden Ensar Emekli ve sınıf arkadaşları, öğretmeni ve Okul Müdürü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı'yı makamında ziyaret etti. 4 sınıf öğrencisi Ensar Emekli Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Ballcı'nın makamına oturarak İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Ensar Emekli Milli Eğitim Müdürü olsanız neler yaparsınız sorusuna “ Öncelikli olarak her sene okullarda çok sayıda öğretmenler değişiyor. Bu da eğitimimizi olumsuz yönde etkiliyor. 5. sınıfa gelene kadar bir öğrenci 5-6 öğretmen değiştirmekte. Bu soruna çözüm getirmek istiyorum” dedi. Köy okullarında eğitim gören öğrenciler için gezi hazırlamak istediğini söyleyen Emekli, “Özellikle Köy okullarında okuyan öğrencilerimiz daha çok gezilere götürülmeli. Çünkü insanlar gezdikçe, gördükçe fikri ve yapısı değişir, daha fazla gelişir. Mesela eğitime yüzde yüz destek kampanyası kapsamında geziler düzenleyebiliriz. Evleri okullara çok uzak olan öğrenciler için çalışmalar yapmalıyız. Çünkü kışın öğrencilerimizin bazıları mağdur oluyor” dedi.

Gelecekte çok gelişmiş renkli sıraları ve teknolojisi yüksek okulların olmasını istemekten de geçemeyen Emekli neler hissediyorsunuz sorusuna da “ yeni görevime başladığım için çok heyecanlıyım ama aynı zamanda da çok mutluyum” dedi.

Bu haber toplam 1811 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.