1. HABERLER

  2. MHP'den Şimşek'e tepki
MHP'den Şimşek'e tepki

MHP'den Şimşek'e tepki

MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağdeneler, Ak Parti İlçe Başkanının Ramazan Şimşek'in "ruhsat sorununu biz çözdük" açıklamalarına tepki gösterdi.

A+A-

Şimşek'i kamuoyunu yanıltmakla suçlayan MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener, Ramazan Şimşek'e yönelik sert bir açıklama geldi. Dağdelener, Şimşek'e hitaben "Açıklamanı düzelt, doğruları kamuoyu ile paylaş" dedi.

İşte o açıklama:

GÖLBAŞI KAMUOYUNA DUYURULUR

Gölbaşı yerel basında yayımlanan ruhsatlarla ilgili haberleri  üzüntü ile izlemekteyiz.

“RUHSAT SORUNUNU BİZ ÇÖZDÜK” diyenler unutmamalıdır ki;

Siz, ruhsat sorununu çözen değil, Gölbaşı halkını, müteahhidini ve esnafını bu sorunla karşı karşıya getirenlersiniz! Şöyle ki, 28.07.2006 tarihinde bu planı, partinizin belediyedeki iktidarı döneminde hazırlatıp onaylatmadınız mı? Mahkemenin iptal kararına neden olan 74 parselin 2005 yılında onaylanan ayrı bir planı varken, merkez planına dâhil edilmesi bütün işlemlerin durmasının tek sebebi değil midir? Konserler ve kutlamalarla 74 parselin tapularını dağıttınız ama taraflı ve yanlış uygulamalar sebebiyle birçok kişiyi mağdur eden siz değil misiniz? Bir değil pek çok dava açıldı ve en sonunda parselasyonu ve dayanağı olan merkez planının tamamı mahkemece iptal edildi. Tüm Gölbaşı halkı bilmelidir ki buna sebep SİZSİNİZ!

Ne 2006 yılında onaylanan planı biz yaptık ne de türlü yanlışlarla dolu bu planı biz iptal ettirdik! Biz ne yaptık? Bu yanlışı düzeltmek için gerek siyasi gerekse teknik kadrolarımızla mesai mefhumu gözetmeksizin, hafta sonu demeden gerektiğinde gece yarılarına kadar çalışarak Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arasında mekik dokuyarak merkez planının onaylanabilmesi için olağanüstü bir çaba harcadık. İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü’nün tarihinde bu şartlar altında 20 gün içerisinde onaylanan başka bir jeolojik etüt raporu yoktur. Hem Gölbaşı Belediye personelinin hem de jeolojik etüdü hazırlayan firma yetkililerinin bu süreçteki çabalarını kimse göz ardı etmemeli ve bundan haksız bir pay ve siyasi bir rant elde etmeye çalışmamalıdır.

Bu sorunu çözdüğünü iddia edenler, mahkemenin iptal kararından bu zamana kadar geçen sürede neredeydiler ve ne yapmışlardır? Madem çözebiliyordunuz Gölbaşı Belediye yönetimini başarısız göstermek için mi Gölbaşı halkının ve müteahhitlerinin kan ağlamasına seyirci kaldınız?

Problemli olan 74 parsel ve Örencik, merkez planından çıkarılarak aynı sorunların yaşamasının önüne geçilmiştir. Ancak Örencik ve merkez 74 parsel kendi kaderine terk edilmemiş, aksine daha önce yapılan yanlışlıklar ortadan kaldırılarak öncelikle Örencik planı tamamlanmış ve ilgili kuruma onaylanmak üzere sunulmuştur. Ayrıca merkez 74 parsel planında mağdur edilerek dava açan vatandaşlar ve diğer hak sahipleri ile toplantılar yapılarak tek tek sorunları dinlenmiş ve sorunları tamamıyla ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar tüm şeffaflığı ile devam edilmektedir. Türkiye’de ilk defa onaylanmadan ve askı süreci beklenmeden 74 parseldeki tüm hak sahiplerinin katılımı ile yapılacak bir toplantıda bu plan açıklanacaktır. Tamamıyla tarafsız ve adilane hazırlanmakta olan bu plan, olası bir yargı sürecinde iptal kararı ile sonuçlanmayacak kadar da kusursuz olacaktır. İnanıyoruz ki, 74 parselin planı da en kısa sürece tamamlanacak ve hak sahipleri onlarca senedir bekledikleri haklarını sonunda elde edeceklerdir.

Gerek belediyemiz bürokratlarının gerekse teknik personelinin özverili çalışmalarını daima destekleyecek, Gölbaşı halkının refahı için elimizden gelen her türlü siyasi desteği de esirgemeyeceğiz. Bu vesile ile başta Gölbaşı Belediye Başkanımız Yakup Odabaşı, ilgili Başkan Yardımcısı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yönetici ve teknik personeline ve mahkeme kararı ile iptal edilen merkez planının onaylanma sürecinde emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunarız.

13.07.2011 tarihinde çap, ruhsat ve iskân işlemleri başlamış olup, yeni merkez planının Gölbaşı halkına hayırlı olmasını dileriz.

Yapılan bu açıklamalar ışığında beklentimiz AKP ilçe başkanı Ramazan Şimşek’in yapmış olduğu bu talihsiz, gerçekleri yansıtmayan açıklamasını düzelterek doğruları Gölbaşı kamuoyu ile paylaşmasını ve onaylanan merkez planında emeği geçen herkesten özür dilemesidir.

                                                                                                                                  Selçuk DAĞDELENER

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

GÖLBAŞI İLÇE BAŞKANI

Bu haber toplam 1996 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.