1. HABERLER

  2. MHP'li adaylardan gazetemize ziyaret
MHP'li adaylardan gazetemize ziyaret

MHP'li adaylardan gazetemize ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili adayları Doğan Cansızlar ve Asım Açıkel, yayın hayatına başlayan Gölbaşı Son Gazete’ye ziyaret bulundular.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili adayları Doğan Cansızlar ve Asım Açıkel, yayın hayatına başlayan Gölbaşı Son Gazete’ye ziyaret bulundular.

MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında gazetemizi ziyaret eden Cansızlar önemli açıklamalarda bulundu.

BAŞKENT VASFINI KORUYACAĞIZ

Son zamanlarda sıklıkla ‘Ankara’nın içinin boşaltıldığı’ konusunda ki MHP’li adayların söylemlerini destekleyen Cansızlar, “Ankara’nın içini yakında boşaltacaklar. Biz MHP olarak buna müsaade etmeyeceğiz. Ankara’nın içinin boşaltılması Ankara ekonomisine yapılmış en büyük darbe olur. Emlak değerleri düşer, sosyal yaşam biter. Bu finans kurumlarını İstanbul’a göndererek, Ankara’yı şehir statüsünden köy statüsüne getirecekler. AK Parti yatırımcıları İstanbul’a gönderme telaşında. Ama biz Ankara’nın başkent vasfının korunması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Bir şehrin finans merkezi olması bankaların, finans kuruluşlarının merkezlerinin oraya taşınması ile olmaz." diyen Cansızlar; "Genel ve yönetim merkezlerinin başkentte olması gerektiğine inanıyoruz. Örneğin Washington. SPK'ya eşdeğer kurum DCC oradadır. Denetim ve bir takım operasyonel kısımları New York'tadır. Dolayısıyla Merkez Bankası'nın, SPK'nın bütünüyle kalkıp İstanbul'a gitmesini doğru bulmam. Çünkü para politikasını yönlendirmek açısından hükümetle çok yakın temasta olması gerekmektedir. Oparasyonel yani piyasa ile ilgili kısım İstanbul'da olabilir fakat merkez Ankara'da kalmalıdır." Dedi.

TAHRİP EDİCİ UYGULAMALAR

AK Parti’nin 8.5 yıllık iktidarlığı döneminde tahrip edici uygulamalar yaptığını kaydeden Cansızlar, “ 8.5 yıllık iktidarlık döneminde çok güzel yatırımlar yapılabilirdi. Ama bu mümkün olmadı. Dışarıya bağlı bir politika çizgisi izleniyor. Dışardan para kesilince de her şey allak bullak oluyor. Bu ülkede üretime önem verilmeli. Katma değeri yüksek, istihdam yaratacak projeler üretmek lazım. AK Parti işsizliği ve yoksulluğu azaltmıyor. Aksine oranlar daha da büyüyor. 18 milyon insan yoksulluk sınırında. 14 milyon insanımızda sosyal yardıma muhtaç bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor” dedi.

BU ÜLKEYİ ACEMİLERİN ELİNE BIRAKMAYACAĞIZ

Türkiye’nin büyük bir pazar olduğunu belirten Cansızlar, büyük ekonomi ile gelişmiş ekonomi arasında fark olduğunu vurgulayarak, “Büyük ekonomi demek gelişmiş ekonomi demek değildir. AK Parti’nin yaptığı üretimlerin %70’i ithal. İşsizlikte zaten onun için artış gösteriyor. AK Parti’nin uyguladığı ekonomi politikası son derece yanlış bir politika. Biz bunu tersine çevireceğiz. İstihdam yaratan projeler üreteceğiz. MHP iktidarı döneminde hilal kart ile hem vatandaşlar ihtiyaçlarını kendileri alacak hem de bölgenin küçük esnafı ayakta kalabilecek. Bu şekilde yapılan yardımlar azalmayacak ve artacaktır.” Dedi.

AKP iktidarının gidici olduğunu sözlerine ekleyen Cansızlar, “Başbakan 9 yıldır acemi bir şekilde bu ülkeyi yönettiğini kendisi itiraf etti. Türkiye cumhuriyeti acemilerin eline bırakılmayacak kadar değerli ve büyüktür. Biz 42 yıllık bir partiyiz, kadromuz ve projelerimiz ile bu ülkeyi hak ettiği gibi yönetmeye hazırız. İktidara geldiğimizde devlet nasıl yönetilir herkes görecek" dedi.

HESAP, KİTAP BİLMİYORLAR

Ankara 1. Bölge milletvekili adayı Asım Açıkel’de AK Parti’nin ekonomiden anlamadığını iddia ederek, “AK parti yaptığı açıklamalarda bazı rakamlara dikkat çekiyor. Bir bizim rakamlarımıza bakın bir de AK Parti’nin rakamlarına. Bunlar hesap kitap bilmiyor. Ekonomiyi de bilmiyorlar. Ustalık dönemi diyorlar ama hala acemiler. Günlük rüzgara göre ülke yönetilmez” dedi.

Adaylar, seçimlerde MHP’nin sandıktan zaferle çıkacağını söyleyerek, Gölbaşı Son Gaste’ye de yayın hayatında başarılar dilediler. Gazetemiz Genel Yayın yönetmeni Özcan Aydoğdu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, seçimlerin Türkiye için hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

Bu haber toplam 3547 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.