1. HABERLER

  2. MHP'ye sekte vurmaya kimsenin gücü yetmez
MHP'ye sekte vurmaya kimsenin gücü yetmez

MHP'ye sekte vurmaya kimsenin gücü yetmez

Yazılı basın açıklaması yapan Dağdelener, Yüksel Özbek’e meclis üyeliğinden de istifa etme çağrısında bulundu.

A+A-

MHP ile birçok defa yol ayrımına gelen Meclis Üyesi Yüksel Özbek MHP ile ipleri koparmış ve Özbek aldığı kararla partisinden istifa etmişti.

Özbek,- MHP tarafından istifası öncesinde parti içi disiplinsiz davranışları nedeniyle ihraç istemiyle Ankara İl Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Yaşanan gelişmeler ışığında Ankara İl Disiplin Kurulu Özbek’ten konuyla ilgili savunma istemişti. Savunmasını vermeden MHP ile yollarını ayıran Özbek’in istifasının ardından MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener basın açıklaması yaptı. 

Yazılı basın açıklaması yapan Dağdelener, Yüksel Özbek’e meclis üyeliğinden de istifa etme çağrısında bulundu. Dağdelener’in yapmış olduğu basın açıklaması ise şöyle:

Değerli Basın Mensupları;

İlçe yönetim kurulumuzun,Belediye Meclis Üyesi Yüksel ÖZBEK hakkında Partimizden ihraç edilmesine ilişkin olarak almış olduğu 08.04.2011 tarih ve 299 sayılı karar Ankara İl Başkanlığına iletilmiş ve İl Yönetim Kurulunca 282 sayılı karar gereğince Partimizden kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir.İl Disiplin Kurulu da bu talep üzerine Yüksel ÖZBEK’ten savunmasını istemiş ve bunun üzerine Yüksel ÖZBEK 09.05. 2011 Tarihi itibariyle Partimizden istifa ettiğini basın yoluyla duyurmuştur.

Sayın Basın Mensupları;

Partimize üye olan herkes Parti tüzüğümüzde belirtilen ve üye olmaktan kaynaklanan hakları kullanmak, sorumluluk ve vecibeleri yerine getirmek zorundadır. Sıfatı ne olursa olsun kimsenin bu konuda bir ayrıcalığı bulunmamaktadır. Parti disiplinine herkes riayet etmekle mükelleftir. Bu düşünceden hareketle parti üyeleri, üyelikleri başladığı andan itibaren;partinin yetkili kurullarınca alınacak kararlara uymayı,verilecek görevleri kabul etmeyi,parti faaliyetlerinde kademe esasına ve disiplin hükümlerine riayet etmeyi kabul ve taahhüt eder.

            Yüksel ÖZBEK’ in parti grup toplantılarında konuşulup görüşülmesi gereken hususları meclis kürsüsünden seslendirerek; Partilimiz Belediye Başkanını eleştirmesi, basın önünde kendisi ile tartışması, yapılan komisyon seçimlerinde diğer parti meclis üyeleri ile ciddi tartışmalar yaşanırken toplantılara katılmaması, salonu terk etmesi ve bu yüzden meclis grubunun sıkıntı yaşaması, bir belediye meclis üyesinin darp edilmesi olayı ile partimizi ve partililerimizi ilişkilendirerek istifa etmeyi düşündüğünü beyan etmesi ve geçen süre içinde sözlerine açıklık getirmemesi kabul edilebilir davranışlar değildir.

            Bugün büyük bir coşku ile iktidara yürüyen MHP’nin insicamını bozmaya siyasi faaliyetlerine sekte vurmaya kimsenin hakkı olmadığı gibi haddi de değildir. Buna kimsenin gücü de yetmeyecektir.

            Yüksel ÖZBEK MHP’li seçmenlerin oylarıyla Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Gölbaşı halkına en ufak bir saygısı var ise,”ÖMÜR BOYU SİYASET YAPMAYA GELDİĞİ” Milliyetçi Hareket’in kendisine bahşettiği Belediye Meclis Üyeliğinden de istifa etmeye davet ediyorum.

Bu haber toplam 1818 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.