1. HABERLER

  2. Ser verdi sır vermedi
Ser verdi sır vermedi

Ser verdi sır vermedi

Başkan Odabaşı, Gölbaşı’nda yapacakları 2 çılgın proje ile ilgili 'Gölbaşı'nın çılgın projesi olacak" dedi.

A+A-

 Atılım Üniversitesi ve Gölbaşı Belediyesi arasında imzalanan park sözleşmesinin ardından Basın mensupları ile sohbet eden Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, ihalesi biten projeler hakkında gazetecileri bilgilendirdi.

Mogan ve Eymir Gölü’nü birbirine bağlayan su kanalı rekreasyon çalışması, Su Kesen Deresi üst taraflarının ıslahı,  Gölbaşı Belediyesi Spor ve Sosyal Tesisleri’ne yüzme havuzu ile Kültür Merkezi projesinin uygulanması için ihale aşamasının tamamlandığını belirtti. İhalesi son aşamaya gelen ve kesinleşen kanal projesinden bahseden Yakup Odabaşı, “İçinde olimpik yüzme havuzu bulunan projemiz var. Seçim öncesinde projelerin temelini atmak istediklerini ancak, proje biraz gecikti. Ancak bizim elimizde olan bir durum değildi. Kamu İhale Kurumu ile ilgili konular uzayınca zaman daraldı. Muhtemelen seçimden sonra konu netleşince temeli atılacak” dedi.

GÖLBAŞI’NIN 2 ÇILGIN PROJESİ

Hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi veren Başkan Odabaşı, Gölbaşı’nda yapacakları 2 çılgın projeden üstü kapalı bahsetti. Odabaşı projeler hakkında ser verdi ancak sır vermedi. Sürpriz diyerek nitelendirdiği projeler hakkında ilerleyen zamanlarda ayrıntılı bilgi vereceğini kaydeden Odabaşı, ‘Bu projeler Gölbaşı’nın çılgın projesi olacak” dedi.

SESSİZ SESSİZ GELİYORUZ

Başkan Odabaşı ‘Biz biraz sessiz geliyoruz ama!” diyerek, bu sessizliklerinin sonunun güzel olacağını sözlerine ekledi.

AVNİ CİHANGİR YIKILACAK

Kanal projesi kapsamında G.O.P Mahallesi’nde bulunan Avni Cihangir İş Hanının yıkılacağını söyleyen Odabaşı, “Geçen yıl yıkım kararını aldık. oradaki esnafın da durumunu düşünerek 3-4 aylık bir süre verdik. 30 Kasım’da yürütmeyi durdurma kararı alındı. Böyle olunca yasa ne diyorsa ona uyduk. Ama yürütmeyi durdurma kararına itiraz ettik. Bilirkişi raporu bizi haklı gördü. Tehlike arz ettiği şeklinde görüş çıktı. Bizde buna dayanarak oradaki bulunan esnafa yıkım işlemini yapacağımızı bildiren resmi yazılarımızı yazdık. Biz isterdik ki kanal projesi içerisinde bu iş hanını da birlikte yapalım. Ama yasal süreç böyle işleyince burayı ayırmak zorunda kaldık. Ama yine de burayı projeye dahil edeceğiz. Kesin olmamakla birlikte Haziran sonu gibi orayı yıkmayı düşünüyoruz. Tabii ki esnafı da düşünerek kimseyi mağdur etmeden, taşınmaları konusunda gerekli olan yardımı yapmak istiyoruz. Çünkü Gölbaşı için orası çirkin bir görüntü oluşturuyor. Kanal projesine de olumsuz yansısın istemiyoruz” dedi.

ANKARA’NIN ÇILGIN PROJESİ’Nİ DEĞERLENDİRDİ  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gölbaşı’na Radar Tasarım ve Üretim Merkezi kurulacağını nasıl değerlendirdiği sorusu üzerine de, “ Sayın Başbakanın vaadidir. Bilemiyorum, henüz bize ulaşan bir konu yok.  Nerededir, nasıldır bilmiyorum. Bu bir vaaddir ve herkes vaad verebilir. “dedi.

FESTİVAL EYLÜL’DE

Gölbaşı Uluslar arası Göler ve Andezit Festivalinin seçimler nedeniyle arka planda kalmamasını isteyen Başkan Odabaşı, Ramazan ayı nedeniyle de festivali tahminen Eylül ayında yapmayı planladıklarını dile getirdi.

DAVUL ZURNAYLA 74 PARSELİ ÇÖZDÜK DEDİLER

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Odabaşı, 74 parsel ile ilgili geçmiş döneme yine göndermede bulundu. ‘Davul zurnayla çözdük dediler ama hala 74 parselle uğraşıyoruz. bu plan bizden önceki geçmiş dönemlere dayanan bir sorun. Geçmişte davul zurna çalarak birileri 74 çözdük dedi. Peki çözüldüyse şimdiye neden yansıdı? Demek ki çözülmedi. Mahkeme durdurdu. Mahkeme durdurunca biz de vatandaş mağdur olmasın diye bir taraftan 74’e çözüm üretirken bir taraftan da Gölbaşı’nın diğer kısımlarını ayırdık. Örencik’i ayrı bir parçaya merkezi ayrı bir parçaya böldük. Diğer kısımlar 74’den etkilenmesin diye.  74 parsel’in sorunu kendi içinde çözülmeli. Diğer taraf etkilenmemeli. Bir bütün olarak düşündüğünüzde diğer tarafta etkileniyor. Biz de bu yönde tedbir aldık. İnşallah ilerde çözülecek. Çözülmesi için de arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapıyor.

BAZI ART NİYETLİLER

74 Parsel ile ilgili olarak Belediyenin ruhsat vermediği yönünde yapılan yorumlara da açıklık getiren Odabaşı, bu yorumları yapanları sert bir dille eleştirdi. ‘Bizi çekemeyenler, bazı art niyetliler’ diyerek sözlerine başlayan Odabaşı şöyle devam etti:

“Bazı art niyetliler belediye ruhsat vermiyor diye toplum içinde konuşuyor. Bunlar tamamen yalan. Belediye ruhsat verdikçe para kazanır. Ama belediye yasal olarak bu ruhsatı veremiyorsa ne yapabilir. Kanunlara uymak zorundadır. Burası hukuk devleti. bu geçmişin hatasıdır. Biz de düzeltmek için çaba sarf ediyoruz. Vatandaşın ve belediyenin en ufak kusuru yok. Aksine biz ciddi olarak çalışıyoruz bu işi sonlandıralım diye. Büyükşehir ile de görüşmeler sürüyor. Konunun çözülmesi noktasında istişare yapıyoruz.  Bu sorun muhakkak çözülecek. ”

Bu haber toplam 1965 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.