1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÖLBAŞI

  4. Şimşek: “Borçtan korkanlar Gölbaşı'na kazandırdıklarımı satsın satsın ödesin.”
Şimşek: “Borçtan korkanlar Gölbaşı'na kazandırdıklarımı satsın satsın ödesin.”

Şimşek: “Borçtan korkanlar Gölbaşı'na kazandırdıklarımı satsın satsın ödesin.”

Gölbaşı Belediye eski Başkanı Ramazan Şimşek, suskunluğunu bozdu. 31 Mart yerel seçimleri sonrası kendisi hakkında yapılan iddialara ilişkin basın açıklaması yaptı.

A+A-

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı'nda yapılan basın toplantısında yeni yönetimin personellere mobbing uygulandığını, her zaman onların hakkını savunacağının altını çizen Gölbaşı Belediye eski Başkanı Ramazan Şimşek; “Personele yüklendiler. Benim itibarım ile oynayabilirsiniz. Ama çalışanların geleceği ile oynayamazsınız. Bugün çalışan kadınları getirip özellikle alt geçitte ot yoldurdular. Bu ne ahlaka ne de siyasete sığar. Biz parti gözetmeksizin kimseyi çıkartmadık. Şu anki belediye başkanının yeğenlerini işe aldık. Bunları konuşmadık. Bel altından vurmadık. Gayeniz, amacınız belli oldu. Bahane üretecek, iş yapmayacaksanız personeli işten çıkartacaksınız. Buna da biz müsaade etmeyiz.”

“BU NE SİYASİ AHLAKA NE KİŞİSEL AHLAKA YAKIŞACAK BİR DURUM DEĞİL”

“2019 yerel seçimlerinde Gölbaşı halkı bize bir görev verdi. Bize Gölbaşı'nı emanet etti. Biz de emaneti aldık, başımızın üstüne koyduk. Gölbaşımızın eksiklerini biliyorduk Gölbaşı'nı tanıyoruz, Gölbaşı'nın ne sorunları varsa hepsini biliyoruz. Biz birileri gibi laf üretmedik. Biz Gölbaşı'nın eksiklerini tek tek masaya yatırarak işlerimizi yola koyduk. Şikayet asla etmedik bahane üretmedik. 2019'da göreve geldiğimizde bahane üreterek, kimsenin ekmeğiyle oynamadık. Biz Erdal Amca döneminde, Nasır Haşlak ağabeyimizin döneminde, Yakup Bey'in, Fatih Bey'in döneminde işe giren kardeşlerimizin hiçbirinin ekmeğiyle oynamadık. Çünkü onların hepsi bizim kardeşimiz. Buranın evlatları. Yine göreve geleceğiz. 5 yıl çok çabuk gelip geçiyor. Çalışana emeğini, çalışmayana gereğini yapın dedik. Benim itibarımla oynadınız, itibarsızlaştırmaya çalışıyorsunuz. Ama ben Gölbaşı'nda yaşayan, çalışan kardeşlerimizin hakkıyla hukukuyla oynanmasıyla müsaade etmem. İnsanları itibarsızlaştıracaksın, mobing uygulayacaksın, işten çıkmaları için bütün çabayı göstereceksin, seçim esnasında birimleri ziyaret ederek, otobüslerin üzerine çıkarak kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız diyeceksiniz. Sonra bunu yapacaksın. Bu ne siyasi ahlaka ne kişisel ahlaka yakışacak bir durum değil.” dedi.

“KİMSE KLAVYE DELİKANLILIĞI YAPMASIN”

Seçimlerin ertesi günü kendisi hakkında yurt dışına kaçtığı iddialarına açıklık getiren Ramazan Şimşek; “Biz Gölbaşı’nı terk edecek hiçbir şey yapmadık. Gölbaşı’nda utanılacak hiçbir şey yapmadık. Bizim alnımız açık, yüzümüz pak. İftiralar atılıyor. Gölbaşı’nı terk etmiş, otelleri var diyorlar. Bu dedikodular 2 yıl önce başladı. Ben Gölbaşı’nı ve ülkemi terk etmeyeceğim, ettiremeyecekler. Ben sokakta geziyorum. Hangi babayiğit varsa, elinde ne belgesi varsa ispatlamayan şerefsizdir. Varsa ellerinde evrak gidip Cumhuriyet Başsavcılığına verecek. Benim hakkımda kim iftira ediyorsa ben suç duyurusunda bulunacağım. Kimse klavye delikanlılığı yapmasın. Karşıma geçip söylesinler.”

“GÖLBAŞI BELEDİYESİ'NİN ÖYLE BİR BORCU YOK ”

Belediye kasasında para kalmadı iddialarına ise Gölbaşı Belediye eski Başkanı Ramazan Şimşek; “ Gölbaşı Belediyesi'nde kasa mı olur bunlar belediyeyi hiç yönetmediler mi. Belediyede kasa mı olur. Banka hesabı olur onu devlet kuruşuna kadar inceler. Burası kanunlara ve yasalara göre yönetilir kurallara göre yönetilmez. Toplam 1200 personelimiz var. Geldiğimizde personel sayımız 1100'dü 1200 olmuş. Biz bugüne kadar personelimizin maaşını gününde ödedik. Geldiğimizde belediyenin ekonomik durumu belliydi. Ağlamadık biz çözüm ürettik. Bahane üretmedik. Biz göreve geldiğimizde onca olay oldu biz ona rağmen Gölbaşı'nı 2,5 yılda mal mülk sahibi yaptık. Hem ekonomisini ayağa kaldırdık hem yatırımlarımızı yaptık, tasarruf yaptık ve her bölgeye yetiştik. Dünyada küresel olaylar oldu. Gelirler düştü giderler çoğaldı. Söylediği kadar borcumuz yok. Gölbaşı Belediyesi'nin öyle bir borcu yok. Yanlış bilgiler doğrultusunda Belediye Başkanı'nı yanlış yönlendiriyorlar. Belediye Başkanı da alıyor eline mikrofonu ulusal basınlarda açıklamalar yapıyor. Aslı bu değil biz asıllarını tek tek rakamsal vereceğiz. Ramazan Şimşek ile niye bu kadar uğraştılar? Çünkü onların yapamadıklarını yaptım. Gölbaşı'na çağ atlattım. Gecemi gündüzüme kattım çalıştım birileri gibi yatmadım” 

“30 MART’TA PERSONEL MAAŞLARINI PUANTAJLAR NEDENİYLE ÖDEMEDİK”

“31 Mart’ta seçim oldu. Ben 30 Mart’ta arkadaşları topladım. Belediye çalışanlarının maaşlarını ödeyin dedim. Bugün BELLAS Müdürü ve Mali İşlerden Sorumlu Müdür orada. Gidip onlara da sorabilirsiniz. ‘Ödeyemeyiz’ dedi başkanım. Neden dedim. Şimdi hepinizin aklına para yok mu sorusu geldi. Değil mi ama öyle değil. Paramız her şeyimiz hazırdı. Ödememe nedenimiz de puantajlar ay bitmeden olmuyor. Eğer öyle bir durum olmasaydı biz ayın 30’da personel maaşını ödüyorduk. Kendileri söylüyor diyorlar ki ‘İller Bankası'ndan gelen para 26 milyon, giderimiz de 86 milyon’ o da yanlış. Biz beş yıldır pandemiye ve her olumsuzluğa rağmen üstesinden geldik. Bu iş aşk işi bu iş gönül işidir.”

“BECEREMİYORLAR MI SATSINLAR ÖDESİNLER”

“Kurban alanı neden yapmadılar. Biz yaptık 104 dönümlük arsayı da belediye tahsis ettirdik. Kendi imkanlarımızla yaptık. Üniversiteler Caddesi 7788 metrekare'lik. Üniversiteler Caddesi'ni bir kuruş ödemeden yine Gölbaşı Belediyesi adına tahsis ettirdik. Üzerine 39 dükkân yaptık. Sinema salonu yaptık, bowlingi getirdik. Şu anki değeri 1,5 milyar. Beceremiyorlar mı satsınlar ödesinler. Ellerinde mal var. Kurban alanı 3 milyar satsınlar ödesinler. Arabaları aldık. 2009-2014 yıllarında herkes temizlik ihalesi adı altında araç kiraladılar. Niye almayıp da araç kiraladılar. Onlara sorulması gerekiyor. Bizim dönemimizde araçları aldık. 1 milyar borç var diyorlar ya araçları satsınlar ödesinler. 1 milyarlık araç var. Üniversiteler Caddesi'nde şu anda 9 tane dükkan var.  Hani diyorlar ya giderayak 380 tane personel aldı. Yazıklar olsun. Gitsinler kiraya versinler. Art niyetli olsaydık verirdik. Niye vermedik çünkü biz hakkaniyetli davrandık.  Burası devletin kurumudur. Bu kadar yatırım yaptık. Tramvay, bilardo tesisi; beyefendiler bizim yaptığımız bilardo tesisinde kupa veriyorlar. Bir de teşekkür edin. Tulumtaş Mağarası'nı her seçim beyannamenize koydunuz. Neden yapmadınız. Biz yaptık. Tramvay hep algı yaptılar. Kardeşim vizyon bu vizyon. Yukarıda 19 bin öğrenci var aşağıya inmiyor esnaf kalkınmıyor. Bu tramvay ben kendime oyuncak olarak almadım. Halkımız bu yönde takdirini kullandı. Kaldırdılar. Ne değişti Cemal Gürsel Caddesi'nde. Hiçbir şey değişmedi.” 

“ANKARA BÜYÜKŞEHİR HİÇBİR ŞEY YAPMADI”

“Ankara, Cemal Gürsel, Cumhuriyet, 920 Caddelerini biz yaptık. Oyaca’daki caddelerin asfaltını biz attık. Karagedik’teki bütün caddelerin asfaltını biz attık. Belediyenin bütçesi bellidir. Borcu olacak tabii ki. Büyükşehir bir şey yapsaydı bunları biz yapmasaydık. Bizim borcumuzda az olacaktı. Yapmasaydık vatandaş nasıl yürüyecekti. Benim vatandaşım kırık dökük kaldırımda yürüyemez. Gidin yapın dedim kötü mü oldu. Köylere doğalgaz götürdük. Köylere mobese kamerası taktık. Belediyenin borcu olur. Ama belediyenin gelirleri de var. Beceremiyorlarsa 39 tane dükkan var satsınlar ödesinler. Ellerinde 100 tane araç var. Satsınlar ödesinler.” dedi.

Bu haber toplam 2106 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler