1. HABERLER

  2. THK'dan teşekkür
THK'dan teşekkür

THK'dan teşekkür

Türk Hava Kurumu (THK) Şube Başkanı Ramazan Yılmaz Jandarma Komutanı Erdal Özköroğlu ve Halk Eğitim Müdürü Oğuz Yücel’i makamında ziyaret ederek şubeye vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

A+A-

Türk Hava Kurumu (THK) Şube Başkanı Ramazan Yılmaz Jandarma Komutanı Erdal Özköroğlu ve Halk Eğitim Müdürü Oğuz Yücel’i makamında ziyaret ederek şubeye vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

THK Gölbaşı Şube Başkanı Ramazan Yılmaz teşekkür ziyaretinde yaptığı konuşmasında çalışmalar hakkında bilgi vererek, "THK Gölbaşı Şube Başkanlığıız Olarak Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa açmış olduğunuz Model Uçak Kursları ile 400 Öğrenciye, Şube Başkanlığımızca Okullarda açmış olduğumuz kurslar ile 300 civarı öğrenciye Havacığın İlk adımı olan modelcilik ruhunu aşılayarak sertifikalarının vermiş bulunmaktayız. Her yıl düzenli olarak ilçemizde yapılan başvurular doğrultusunda 2011 kurs döneminde 48 gencimizi ücretsiz planör – paraşüt – yelken kanat – yamaç paraşütü – radyo kontüröllü RC kurslarına gönderiyor ve üç öğün yemek ve barınma (yatak) ihtiyaçlarını kurum olarak karşılıyoruz.

Kurmuş olduğumuz Genç Kanatlar ve Yavru Kartallar gönüllü gurupları ile 1000 aşkın üyemiz kendi guruplarında sosyal faaliyet göstermektedirler. 2011 Yılı İtibari ile pek çok Okul müdürlüklerinden ve gençlerden aldığımız başvuralar doğrultusunda yeni kurslar düzenlemeyi ve sosyal aktiviteler yapmayı planlamaktayız. Düzenlemiş Olduğumuz ve Düzenleyeceğimiz kursların hiçbirinden ücret alınmamaktadır. Kurumumuz tarafından Model Uçak Malzemeleri (Çıtalar-Sinirlikler-Yapıştırıcılar-Zımparalar) ücretsiz verilmektedir. Kurslarımıza katılım şartları 11 yaşından gün almış olmak, 1 adet kimlik fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğraf vermeleridir.

2010 Yılında almış olduğumuz vekaleten kurban bağışlarında ilçemizde Kaymakamlık nezlinde kayıtlı 285 aileye Et ve Balık Kurumunda yaptırılan kavurma yardımı yapılmış ve her yıl düzenli olarak bu yardımları yapmaktayız.

Şube gelirimizin tamamı Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığına gönderilmekte olup şubemizin giderleri genel başkanlık tarafından yapılmaktadır. THK Genel Başkanlığı aynı zamanda Yangın Söndürme (Orman Bakanlığı Anlaşmalı), Hava Taksi Ambülans, Uçuş ve Pilotaj Eğitimi, Zirai İlaçlama ve Model Uçak Kursları vs. düzenlemektedir.   

Ayrıntılı bilgi ve kurumun diğer faaliyetleri için www.thk.org.tr  ve www.genckanatlar.com adreslerinden yararlanabilirsiniz.  

Şubemizin Faaliyetleri Ankara Valiliği İl Dernekler Masası ve Gölbaşı Kaymakamı nın bilgisi ve izni doğrultusunda yapılmaktadır. Bu doğrultuda tüm Vatandaşlarımızda yapmış oldukları yardımlardan dolayı teşekkür eder başta Gölbaşı Kaymakamlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı, Gölbaşı Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür eder saygılar sunarız" dedi.                                                                                                           
 
Bu haber toplam 1752 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.