1. HABERLER

  2. Ülkü Ocaklarından Türkü Şöleni
Ülkü Ocaklarından Türkü Şöleni

Ülkü Ocaklarından Türkü Şöleni

Gölbaşı Ülkü Ocağı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde konser düzenledi

A+A-

Gölbaşı Ülkü Ocağı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde  konser düzenledi. “Dört Makam, Kırk Bağlama, Kırk türkü”  konserinde Halk Ozanı  Kaya Kuzucu, Orta Asya’dan Anadolu Bozkırlarına ve Türkiye’nin her yöresinden oluşan Türkülerle  izleyicilere türkü ziyafeti sundu.  Seğmen Ekibi gösterisinden sonra şiir dinletisiyle program son buldu. 

    40 kişilik saz gurubunun yer aldığı “Dört Makam, Kırk Bağlama, Kırk türkü” konulu konseri yaklaşık 400 kişi izledi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nin dolu olduğu gece de  Gölbaşı Ülkü Ocağı Başkanı Ersin Pehlivan açılış konuşmasını yaptı.

      Ersin Pehlivan’dan sonra konuşmacı olarak Ankara Ülkü Ocağı Başkanı Necmi Yıldırım kürsüye geldi. Daha sonra Milletvekili Adayı Prof.Dr.Zuhal Topçu ile Prof. Dr. Mevlüt Karakaya konuştu.
 
       Geceye,  Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağlenere,  HAS Parti İlçe Başkanı Yunus Aygünoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Atak, Nazım Kaşkatepe, İl Genel Meclis Üyesi Halil Yurtseven, Fehmi Kandemir, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük, Belediye Eski Başkan Yardımcısı Necati Koçak,  Yüksel Güler, genç ülkücüler ile birlikte vatandaşlarda katıldı. 

       Gölbaşı Ülkü Ocağı Başkanı Ersin Pehlivan yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi. “  Mensubu olmaktan gurur duyduğum Gölbaşı Ülkü Ocaklarının 5. sini düzenlediği birlik ve dayanışma gecesine hoş geldiniz. Adeta Türk olmanın suç sayıldığı şu günlerde ülkemiz kritik süreçten geçmektedir. Bugün burada toplanmamızın sebebi dosta güven, düşmana korku vermek. Birlik ve beraberliğimizi, ülkemizi bölmek  isteyen düşmana bir kez daha net bir cevap vermek için burada toplanmış bulunmaktayız. Şunu iyi bilmelidirler ki, Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi,  mevzubahis vatansa, gerisi teferruattır..” diyerek 12 Haziran genel seçimlerinde kurtuluşun Milliyetçi Hareket Partisi’nde olduğunu belirtti. 

Ankara Ülkü Ocağı Başkanı Necmi Yıldırım yaptığı konuşmada şunları söyledi. “ istiklal harbimizin başkenti, nezih ilçemiz Gölbaşı’nda yüreği vatanı, milleti, bayrağı için atan gönüldaşlarımla bir arada olmak bana ziyadesiyle heyecan ve kıvanç veriyor. İstikbaline ve davasına sahip çıkmak uğruna bu salonu dolduran tüm Türkiye sevdalılarına teşekkürü bir borç bilmekteyim. Şahsi menfaat ve hesaplarını bir kenara bırakarak milletinin dertlerini kendine dert edinmiş, şiar edinmiş söz konusu vatan olduğunda her türlü ateşin içine hz. İbrahim edasıyla atılmaktan çekinmeyecek, öyle yüksek karekterli bir iman ordusunun bir araya gelmesine vesile olan Gölbaşı Ülkü Ocakları ve yönetimini de en içten duygularımla selamlıyorum, teşekkür ediyorum.

   Vatan ve millet sevdalısı yiğit ülküdaşlarım, başlıya baş eğdiren , dizliye diz çöktüren çağ açıp çağ kapatan necip Türk milleti bugün kendisine hain tuzaklar kuran kahpe ellerle mücadele etmek zorunda bırakılmıştır…İçimizden devşirdikleri ihanet şebekeleri ile birlikte Türklüğe karşı adeta yeni bir haçlı seferi başlatmışlardır. Başbuğ Atilla’dan, Fatih Sultan Mehmet’ten, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten yedikleri tokatın acısını bir türlü unutamayanlar şehitlerimizin kanlarıyla ödenen vatan topraklarına ve bin yıllık kardeşliğin eseri birliğimize göz dikmişlerdir…Bilge Kağan’ın   verdiği öğütlerinden,   Ahmet Yesevi’nin, Hacı Bektaşi Veli’nin, Yunus Emre’nin, Hacı Bayram hazretlerinin öğütlerinden feyizlenen, Ziya Gökalp’in, Yusuf Akçura’ın, Adsız Beyin, Erol Güngör’ün, Seyit Ahmet Arvasi’nin… daha birçok Türk Milliyetçisi münevverin  yolunu aydınlatan bu nesil,  Türk Milletinin üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtmaya muktedirdir.”dedi. 

     MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli’nin  Başdanışmanı ve Milletvekili Adayı Prof. Dr.Zuhal Topçu yaptığı konuşmada şöyle konuştu. “Mevlana’nın hoşgörüsü, Yunus’un sevgisi ve Hacı Bektaş’ın çoşkusu ile hepinize saygılar sunuyorum.

    Şu anda içinde bulunduğumuz durum çok kritik, özellikle diyoruz ki arap baharı olarak ifade edilen ve Suriye sınırına kadar gelen çok büyük bir yangın sürmektedir. Bu çoğrafyaya baktığımızda da özellikle İslam çoğrafyasında bu yangını görmekteyiz. Bu İslam çoğrafyasının adı esas olarak Büyük Ortadoğu Projesi olarak ifade edilen ve  sayın başbakanın sivasın ötesine geçemezler!  olarakta ifade ettiği, bir sınırı kapsamaktadır. Şimdi baktığınızda Suriye sınırına kadar geldi, küçük bir kıvılcım Türkiye içerisine çekecektir. Sivas’ın ötesi kavramı özellikle boşu boşuna söylenmiş bir söz değil. Bu açıdan baktığımızda Türkiye çok kritik bir sürekçte, 12 haziran seçimleri Türkiye’nin geleceğini belirleyecek. Anayasayı hazırlayacak. Bu seçim çok önemli, bu seçimle birlikte 1969 yılında kurulmuş olan milliyetçi hareket partisinin önemi daha da artmaktadır.  Şu anda oynanan oyunlara baktığımızda milliyetçi hareket partisiz bir meclis aritmetiği bir sürü odaklar tarafından zorlanıyor ve zorlanmamaya da devam edecektir. Zorlamaya devam eden odaklar şunu unutmamalıdır ki,  Türk milletinin sağduyu ve bu sağduyu içerisinden çıkıp gelen milliyetçi hareket ve ülkücü gençlik buna müsaade etmeyecektir. “dedi. 

  MHP MYK Üyesi ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karaya ise yaptığı konuşma şunları söyledi. “Türkiye birliği ve dirliği üzerinden önemli projelerin uygulandığı bir dönemden geçmektedir. Oyunlar büyük, küresel, aslında taşoranlar belli, figüranlar belli ama  bu milletin sonuçta uyanması gerekiyor. Biliyorsunuz 12 Haziran Türkiye’de bir kader anı, bir karar anı. 12 Haziran’da sadece bir milletvekili seçimi değil, Türkiye nin geleceğinin bir karar anı olacaktır. “dedi.

kaynak: www.golbasigazetesi.com

Bu haber toplam 2439 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.