1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÖLBAŞI

  4. CHP'li Büyükşehir üyelerinden kredi ertelenmesine tepki
CHP'li Büyükşehir üyelerinden kredi ertelenmesine tepki

CHP'li Büyükşehir üyelerinden kredi ertelenmesine tepki

Tatlar Arıtma Tesisi ile 13 ilçedeki eskiyen su borularının yenilenmesi için kredi talebini AK Parti ve MHP’lilerin ertelemesine CHP Gölbaşı ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek VE Hüseyin Çakmak'tan tepki geldi.

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine gelen Tatlar Arıtma Tesisi ile 13 ilçedeki eskiyen su borularının yenilenmesi için kredi talebini AK Parti ve MHP’lilerin ertelemesine CHP Gölbaşı ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek VE Hüseyin Çakmak'tan tepki geldi.

BU NASIL SİYASET?

Ercan Şimşek’in açıklamaları şöyle:

“Bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi olağanüstü Meclis toplantısı yapıldı. Gölbaşı ve Ankara hatta siyaset adına ibretlik bir toplantı idi. Aylardır mücadele verdiğimiz covid 19 salgını, gerek halkın sağlığı gerekse ev geçimi konusunda son derece trajik sonuçlar ortaya çıkardı Büyükşehir Belediyesi acıları azaltmak ve bu zor gününde halkın yanında olarak dayanma gücünü bir nebze artırmak için Başkan Mansur Yavaş’ın meclise getirdiği bütçenin %10 tutarındaki borçlanma yetkisi talebine AKP ve MHP’li meclis üyeleri hayır dedi.

Ankaralının sağlığını yakından ilgilendiren çeşitli ilçelerdeki asbestli boruların değişmesi ve özellikle Gölbaşı adına hayati önem taşıyan yeni şebeke yapımı işleri için ASKİ’nin borçlanma yetkisi talebine de ikinci kez hayır dediler.  (Asıl trajikomik olan Gölbaşı MHP ve AKP Büyükşehir Meclis Üyeleri’nin de bu yetki talebine hayır demeleri idi. Gölbaşılı hemşerilerimizi onların Gölbaşı’nın aleyhine olan bu duruşlarını sorgulamaya davet ediyorum .

Gerekçe olarak da Belediyenin borçlanmasını istemediklerini söylerken, bu borçların bir önceki dönemden kaldığını ya da ASKİ’nin yatırım yapılması için topladığı  paraları  ANKAPARK a harcandığı gerçeğini bizden daha iyi biliyorlardı aslında.  Faizlerin düşmesi sebebiyle  önceki dönemden kalan banka kredi borçlarının belediye lehine yapılandırılması bile o kadar zor kabul ettirildi ki… İnanılmazdı gerçekten

Bugün anladım ki dengeler geçekten bozulmuş. Yönetimin elini kolunu bağlamaya çalışmanın adı da siyaset olmuş…

ALLAH SİZE MUHTAÇ ETMESİN

Hüseyin Çakmak ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

Belediyelerin görevi halkına hizmet götürerek halkının sağlığını korumak, yaşam kalitesini yükseltmektir.

Ancak bugün AK Parti ve MHP’li Büyükşehir Meclis üyelerinin red oyları İle başta hizmet etmek için seçildiğimiz Gölbaşı olmak üzere Polatlı, Mamak ve Sincan ilçelerine yapılacak su şebekesi yenileme işlerine engel olunmuştur.

Vatandaşlara götürülecek işlerin siyaseti olmaz hepimizin görevi halkımızın faydasına işler yapmaktır. Bilinsin ki bugüne kadar Gölbaşı Belediye meclisinde vatandaşınızın çıkarına olan her işi destekledik. Bundan sonra da böyle olacaktır.  Bizim şiarımız vatandaşa hizmettir.

Aynı tutumu AK Parti ve MHP Meclis üyelerinden de beklerdik. Gölbaşı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri Gölbaşı halkına bunu nasıl izah edeceksiniz ve bunu nasıl yaptınız !!!

Ama görüyoruz ki çok şey bekliyoruz.  Allah bizi size muhtaç etmesin !

Bu haber toplam 2220 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.