1. HABERLER

  2. Cübbeli Hoca'dan Ahmet Hakan'a eleştiri
Cübbeli Hoca'dan Ahmet Hakan'a eleştiri

Cübbeli Hoca'dan Ahmet Hakan'a eleştiri

Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan “Dinamit”in bu haftaki konuğu sakalı, cübbesi ve esprili vaazlarıyla kendisini dinleyen herkesi etkilemesini bilen Cübbeli Ahmet Hoca'ydı.

A+A-

Hoca, hapse girdiği dönemden günümüz olaylarına, cennetten cehenneme, hükümetin Suriye’ye müdahalesinde PKK’ya, kürt sorunundan dini konulara varana kadar her soruya içtenlikle cevap verdi.
Latif Şimşek ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın sorularını cevaplayan Cübbeli Ahmet Hoca sorulara verdiği cevaplarla yine ekranları başındaki izleyicilere tebessüm ettirmeyi başardı.

MEDRESE EĞİTİM VERİLSEYDİ TERÖR OLMAZDI
Kürtçe'nin yasaklanmasına karşı çıkan Cübbeli Hoca, terörün de dini eğitimlerin yasaklanmasından dolayı kaynaklandığını dile getirdi. Cübbeli Hoca, "Sizin birinizin evine öldürülmek için girilse bile, Adem'in iki oğlunun en hayırlısı gibi olun. Öldürülen olun, öldüren olmayın, ayetleri hadisleri var. Medrese eğitimi verilseydi bugün bu terör çıkar mıydı?" dedi.

SURİYE’YE MÜDAHA CAİZDİR
“Suriye’li müslüman askerlerle savaşan askerler şehit olur mu?” sorusuna ise Cübbeli Ahmet Hoca şöyle yanıt verdi “Tabi şehit olur. Bizim askerimiz meşru müdaafa ve oradaki mazlum insanları kurtarmak için müdahale ediyorlarsa, hayatını kaybederse şehit olur. Biz Saddam’a evliya mı dedik. Esad zalimdir. Burada zulüm yapılıyor. Zalimin zulümü durdurulmak için meşrudur. Zaten Şiiler hep Müslümanlarla savaşır. İran’ın desteği ortadadır Suriye’ye. Bizim hükümetimizde bunu iç işimiz diye sahipleniyor. Doğru yapıyorlar. İç işimizdir. Sahiplenilmesi lazımdır. Oradaki halk Türkiye’den medet beklemektedir. Türk ordusunun Suriye’ye girmesi caizdir.” dedi.

CÜBBELİ HOCA’DAN AHMET HAKAN’A ELEŞTİRİ
Cübbeli Ahmet Hoca katıldığı programda Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın Kanal 7’de bulunduğu dönemlerde açık oturum programlarına bozuk ilahiyatçıları canlı yayına çıkardığını ifade ederek “Ahmet Hakan Kanal 7’de bulunduğu zaman ne kadar muteziler, bozuk ilahiyatçılar varsa onları çıkarırdı.” dedi. Rasim Ozan Kütahyalı ise Cübbeli Hoca’nın bu sözlerine “Kendi gibisini çıkarıyordu” dedi. Moderatör Latif Şimşek’in duruma müdahale etmesiyle Rasim Ozan Kütahyalı daha sonra bu sözlerini şaka olarak söylediğini belirtti.
“Ahmet Hakan sunuculuk yapıyordu, hakemlik yapmıyordu” diyen Cübbeli Ahmet Hoca, Ahmet Hakan’ın programa davet ettiği insanların Kanal 7’nin yayın akışına uygun kişilerin olmadığını söyledi.

BARIŞ YARKADAŞ, AHMET HAKAN’IN POSTACISI MI?
İşte bu gelişmelerden sonra CHP’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci canlı yayında duyduğu bu sözleri, sosyal iletişim ağı Twitter’den Ahmet Hakan’a yetiştirdi. Ahmet Hakan’a “Siz kanal 7'de din adamı diye muntezileleri cikariyormussunuz” şeklinde twit atan Barış Yarkadaş, Beyaz Tv canlı yayınında yaşanan gelişmeleri an be an Ahmet Hakan’a bildirdi. Ahmet Hakan ise Barış Yarkadaş’a “napak panpa? tikkate alak mı?” şeklinde twit attı. “Herkes bir cüppeli tutturmuş ne oluyor yahu” diyen Ahmet Hakan “muntezile değil o mutezile... mutezile devrimcidir, cüppeli ortodoks. mesele oradan kaynaklanıyor.” twitini atarak Cüppeli Ahmet Hoca’yı sert bir dille eleştirdi.

NAMAZDA CİNSELLİK AKLA GELİRSE NE OLUR?
Farklı üslubu ve söylemleriyle dikkat çekmeyi başaran Cübbeli Ahmet Hoca, canlı yayında izleyici sorularına da cevap verdi. Bir izleyicinin “Namaz kılarken aklıma cinsel objeler geliyor” şeklinde ki soruya cevap veren Ahmet Hoca, namaz kılarken cinselliğin akla gelmemesi için yapılacak olan duayı da canlı yayında okudu. Namaz kılarken bu tür şeylerin akla gelinmesinin, şeytanın vesvese vermesi anlamına geldiğini söyleyen Cübbeli Hoca “Şeytan kimse vesvese vermiyor ki? Kalbe gelen hiçbir şeyden insan mesul değildir. Kalp insanın elinde değildir. Sen devamlı sürekli çıplak kadınları seyredersen o zaman yol açmış olursun. Senin yapacağın bunlardan uzak durman.” dedi.

KAÇAN KIZ SOKAKTA ORTA MALI MI OLSUN
Kızını evlendirecek ailelere de seslenen Cübbeli Hoca “Yüce Rabbim kızını zorlamayın, onunda isteği vardır diyor. Erkek güzel aradığı gibi, kadınında beğendiği biriyle evlenme hakkı vardır. Kızınızı çirkin simalı insanlarla evlenmeye zorlamayın.” dedi. Kız kaçırmanın caiz olmadığına dikkat çeken Cübbeli Hoca “Kız kaçırılmış olabilir neyse. Ana babalar burada zorluk çıkartmasın, bunları evlendirin. Onun yaptığı da haram, sen evlendirmesen de haram. Eve gelmese de sokaklarda orta malı mı olsun?” dedi.
BEYAZ GAZETE

Bu haber toplam 2125 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.