1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Halk Eğitim'den iki anlamlı proje
Halk Eğitim'den iki anlamlı proje

Halk Eğitim'den iki anlamlı proje

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından uygulan

A+A-

Düzenlenen basın toplantısı ile yapılacak olan programlara ve projelerin içeriğine dair bilgilendirme yapan Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi “Yetişkinlere Güvenli ve Bilinçli Sosyal Medya Kullanımı Becerisi Kazandırmak” adlı proje ve “Mültecilerin Beceri Eğitimi Yoluyla Topluma Uyum ve İletişimlerinin Sağlanmasında Öğretmen Yeterliliklerinin Arttırılması” adlı proje ile Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği almaya hak kazandığını açıkladı.

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Uçar, projede koordinatörlük görevini üstlendiklerini ve İspanya, İtalya, Portekiz, Polonya ve Yunanistan ülkeleri ile ortaklaşa çalışılacağını söyled.

Beş AB ülkesinin yanı sıra bir de yerel ortak olarak Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile çalışılacağını ifade eden Uçar, “Yetişkinlere Güvenli ve Bilinçli Sosyal Medya Kullanımı Becerisi Kazandırmak” adlı projeyle sosyal medya araçlarını kullanırken karşılaşılan tehlikeler konusunda yetişkinlerde farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti.

16737.jpg

Ayrıca proje sonunda sosyal medya ile ilgili bir eğitim modülü oluşturulacağı bilgisini veren Hakan Uçar, bu modülün Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne sunularak Türkiye’deki tüm yaygın eğitim kurumları tarafından kullanılacağını aktardı.

Uçar, “Mültecilerin Beceri Eğitimi Yoluyla Topluma Uyum ve İletişimlerinin Sağlanmasında Öğretmen Yeterliliklerinin Arttırılması” adlı projeyle ise mültecilerin duygusal ve zihinsel yıpranmalarını önleyebilmeyi, savaş ve göç travmalarını atmalarına destek sunabilmeyi amaçladıklarını belirtti.

Hakan Uçar, mültecilere yönelik proje ortağı olarak çok fazla göç alması sebebiyle Hollanda’nın seçildiğini ve Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinin Hollanda’ya giderek konu ile ilgili formatör olarak eğitim alacaklarını ifade etti.

“Yerine yenisini koyamadığımız tek şey olan zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için herkesi, değişim ve gelişimin kalbine, Gölbaşı Halk Eğitimi Merkezine bekliyoruz” ifadelerini kullanan Uçar, “Projede emeği geçen başta Ayten hanıma, Aytaç hanıma, Rehber öğretmenime,bilişim ve İngilizce öğretmenlerime, müdür yardımcılarım her iki projemizde de bize destek olan Esnaf odası başkanımız sayın İsa Albut’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Adnan Gürbüz’e, Belediye Başkanımız sayın Fatih Duruay’a ve ilçe Kaymakamımız sayın Şenol Esmer’e teşekkür ederim” dedi. 

Bu haber toplam 25580 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.