1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Aydın'dan konuştu
Başbakan Aydın'dan konuştu

Başbakan Aydın'dan konuştu

Erdoğan, Adnan Menderes'in memleketi Aydın'da halka seslendi

A+A-

Adnan Menderes'in ölümünün 51. yıldönümünde Aydın'da miting düzenleyen Başbakan Erdoğan muhalefete sert sözlerle yüklendi. CHP'nin batıda MHP ile Doğu'da ise BDP ile kol kola siyaset yaptığını kaydeden Erdoğan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin püskevit sözünü de diline doladı ve 'Biz püskevit yerine e-kitap veriyoruz' dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

Bugün Aydın'da, Adnan Menderes'i, Fatih Rüştü Zorlu'yu anmadan olmaz. Peki ne yaptı Adnan Menderes, suçu neydi? 1950'de yeter söz milletindir diyerek iktidara geldi ve CHP'nin iktidarını sarstı. 12 Haziran'da CHP'yi Aydın'dan silmeye evet mi?

EZAN'IN DİLİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞTILAR

Menderes, Allah uludur diyerek Ezan'ın dilini değiştirenlere karşı çıktı ve Allahu Ekber dedirtti. Menderes, milleti böcek gibi gören zihniyetine karşıydı. Ne diyor benim milletime göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı adam diyorlar. 27 Mayıs statikonun masum insanların canına kıydığının açık belgesidir. Biz 27 Mayıs'ı unutmadık ve asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Aydınlıya önemli bir görev düşüyor. CHP, Aydın'da çok ciddi bir tokadı sandıkta yemelidir.

Biz tıpkı Adnan Menderes gibi bu yola beyaz kefenimizi giyerek çıktık. Ustalık dönemimizde Yassı Adayı Yaslıada olmaktan çıkartıyoruz. Bu hafta içerisinde İstanbul'da yapacağımız bir lansmanla Yaslı ada'nın yaslıada olmaktan nasıl çıkarılacağını açıklayacağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilerek yeni bir süreç başlatacağız.

AK PARTİ STATİKO KARŞISINDA DİK DURDU

12 Mart'ta, 28 Şubat'ta tehditlerine devam ettiler. 28 Şubat'ta statikonun bekçisi olduğunu söylediler. Ak Parti statiko altında eğilmemiştir. Biz demokrasi dedik. Tıpkı Adnan Menderes gibi söz de karar da milletindir dedik. Biz bu ülkeye çeteler değil millet istikamet çizer dedik. Şu anda statiko ittifak içerisine girmiş durumda. CHP, MHP, BDP kol kola girmiş Ak Parti karşısında kenetlendiler. Batı'da CHP ve MHP ittifak halinde. Doğu'da Güneydoğu'da Ak Parti'nin ilçe başkanları tehdit ediliyor. Dün bir ilçe başkanımın çocuğunu kaçırdılar. Bir ilçe başkanımın iş makinelerini yakıyorlar. Siz demokrat mısını, özgürlükten yana mısınız? Siz Tayyip Erdoğan'ı susturacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz?

Biz bugüne kadar bu oyunları bozduk, 12 Eylül'de bozduk gelin 12 Haziran'da bu oyunu bir kez daha bozalım. Gelin bu statikocuları hep birlikte bir kez daha hayal kırıklığına uğratalım.

BDP İFTİRA ATMAYA BAŞLADI

Şimdi BDP yetkilileri iftira etmeye başladılar. Çıktı açıkladılar, evet biz partililerimizi oraya götürdük dedi. Bir tane Türk Bayrağı olmadığı miting karşısında CHP lideri neden susuyor. CHP lideri Özerklik dedi Bahçeli'nin neden çıtı çıkmıyor. AKP'ye aslan kesilen Bahçeli CHP'ye karşı niye kuzu keziliyor. Ha CHP, ha MHP ha BDP.

Borç yiğidin kamçısıdır, zaafiyet içerisinde olanın değil. Milli geliriniz ne kadar artarsa borcunuz artar ama bizim borcumuz düşmüş. MHP IMF'e karşı çıkar ya, 'Ey MHP yahu siz IMF'e 27.5 milyar dolar borçla devrettiniz'. Şimdi 4.9 milyar dolar borcumuz var.

Milliyetçi diyorlar ya sevsinler sizin gibi milliyetçiliği. Bunlar kafatası milliyetçisi. Milli Bankamız Merkez Bankası'nın kasasında 27.5 milyar dolar vardı şimdi 95 milyar dolar var.

MHP LİDERİ AYDIN'A KAÇ DEFA GELDİ

MHP Genel Başkanı bugüne kadar Aydın'a kaç defa geldi. Biz hem içeride hem de dışarı da koşturuyoruz. Başbakan Yardımcısı oldun dünyanın nerelerine gittin bir açıkla ya. Biz Türkiye'yi yönetiyoruz, bakkal dükkanı değil. Biz Türk milletiyiz kabile devleti değiliz. Muhalefetken Aydın'a gelmeyen iktidarda geldiğinde hiç gelir mi?

BİZ PÜSKEVİT VERMİYORUZ

Daha önce dedi ki bana 500 gün verin, verdiğim vaatleri tamamlayayım. Sonra bunu 120 güne düşürdü. Fırkra gibi işler yapıyorlar...Çıkmış eğer oyumuz azalırsa istifa ederim diyor. Bak ya halen iktidara talip olamıyor.

Eğitimde kara tahta dönemini geride bıraktık. Bahçeli püskevit veriyor biz e-kitap veriyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI BAHÇELİ'YE BAĞLIYDI

Sayın Bahçeli sağlık bakanlığı sana bağlıydı. Ölülerimiz hastanede rehin tutuluyordu. Sağlıkta devrim yaptık devrim. Şimdi istediğiniz hastaneye gidiyor musunuz?

Size bir müjde Aydın 11 yeni büyükşehir ilimizden biri olacak. Ak Partili belediyler ile diğer belediyeleri karşılaştırın farkımızı görün. 12 Haziran'da bize ustalık dönemi için hazır mısınız? Köydes projesi için Aydın'da 73 trilyon verdik.

Çiftçinin gecikme cezasını sildik. Ana paraya da enflasyon farkı ve faiz uygulanmadan belli katsayılara göre taksitlendirme yaptık. 

Bu haber toplam 1469 defa okunmuştur
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.