1. HABERLER

  2. Gölbaşı heyecanlandı
Gölbaşı heyecanlandı

Gölbaşı heyecanlandı

Başbakan Erdoğan’ın Ankara için açıkladığı projelerin içinde yer alan Savunma Sanayi Üssünün Gölbaşı’nda yapılacak olması heyecan yarattı. Gölbaşı’nın ileri gelenleri “Çok mutluyuz,Gölbaşı kazanacak.” dedi.

A+A-

Başbakan Erdoğan’ın Ankara için açıkladığı projelerin içinde yer alan Savunma Sanayi Üssünün Gölbaşı’nda yapılacak olması heyecan yarattı. Gölbaşı’nın ileri gelenleri “Çok mutluyuz,Gölbaşı kazanacak.” dedi. 

HABER-RÖPORTAJ:ÖZCAN AYDOĞDU

Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin, Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan projenin Gölbaşı’na her alandan katkı sağlayacağını ifade ederek “Bu proje Gölbaşı’nın gelişimine katkı sağlar. Nüfus artar, ekonomi gelişir. Gölbaşı bir cazibe merkezi haline gelir. Gölbaşı zaten her alanda gelişmeye devam ediyor. Hükümet tarafından yapılan yatırımlarda bu gelişimin daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Bu projenin Gölbaşı’na hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Şimşek projelerin tamamına bakıldığında Ankara’ya değer katacağına inandığını ifade ederek “Gölbaşı özeline bakıldığında önemli gelişmeler olduğunu görüyoruz. Özellikle radar tasarım ve üretim merkezinin Gölbaşı’nda kurulacak olması bizim için çok önemli. Aselsan tarafından 100 milyon dolar civarında bir yatırımla radar ve elektronik harp tasarım ve üretim merkezi kurulacak. Bu tesisle birlikte Ankara ve Gölbaşı dünyanın en önemli savunma sanayi merkezlerinden biri olacak ve dünyanın gözü bizim üzerimizde olacak. Bu yatırımların hepsi de Gölbaşı’nda olacak ve Gölbaşı’na ayrı bir değer katacak. Bu proje bizi heyecanlandırdı. Başbakanımıza Gölbaşı halkı ve şahsım adına minnettarım.” dedi. 

resim11.jpg

Gölbaşı Sanayi Kooperatifi Başkanı Mehmet Aktay ise “Başbakanımızın açıklamaları hem beni hemde tüm sanayi esnafını heyecanlandırdı. Gölbaşı’na bu yatırım yapıldığı takdirde, Gölbaşı sanayi esnafı da doğru orantılı olarak pozitif yönde faydalanacaktır. Savunma Sanayi Üssünün yapılacağı yer, yeni sanayi sitemizin yapılacağı yere çok yakın bu konuda da kendimizi şanslı görüyoruz. Başbakanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. 

Projenin Gölbaşı’nın tanıtımına büyük ölçüde katkı sağlayacağını kaydeden Andezit Üreticileri Derneği Başkanı Bayram Dursun “Gölbaşı bu projenin tamamlanmasıyla bir dünya şehri haline gelecektir. Proje Gölbaşı’nın tanıtımına,prestijine ve istihdamına katkı sağlayacaktır. Hem ekonomik alanda, hemde diğer alanlarda Gölbaşı gelişmeye ve ilerlemeye devam edecektir. Sayın Başbakanımıza böylesine büyük bir yatırımı Gölbası’na yaptığı için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 resim6.jpg

Gölbaşı İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Ercan Bilgin projenin Gölbaşı için bir kazanım olduğunu ifade ederek “ Böylesine büyük bir projenin Gölbaşı’nda uygulanacak olması ilçemiz açısında bir şans. Bu projenin her alanda Gölbaşı’na katkı sağlayacak ve istihdama katkı sağlayacaktır Ekonomik etkilerinin yanı sıra, Gölbaşı Türkiye’nin savunma sanayi alanında dünyaya açılan penceresi olacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Gölbaşı’nında çıtası yükselecek.” dedi. 

Projenin yapılması halinde Gölbaşı esnafının kazanacağını kaydeden Gölbaşı Karma Esnaflar Odası Başkanı Yaşar Altun ise “ Savunma üssü kurulduğunda Gölbaşı’nda büyük oranda bir nüfus artışı yaşanacak. Nüfus artışı da Gölbaşı’nda ki küçük esnafın işlerini artıracak. Proje Gölbaşı’na her alanda katkı sağlayacağı gibi, ekonomik alanda da katkı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

GÖL-DER Başkanı İsa Ömercan kurulacak olan uzay üssünün Gölbaşı’na katkı sağlayacağına inandığını ifade ederek “Elbette ki 100 milyon dolarlık yatırımın Gölbaşı’na her alanda getirisi olacaktır. Kurulacak olan Savunma Sanayi Merkezi ve Uzay Üssünün çevreye olumsuz bir etkisi olacağı kaygısını da taşımıyorum.” dedi.

Bu haber toplam 3931 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.