1. YAZARLAR

  2. Özcan Aydoğdu

  3. Mehmet Atak'ın fikri neden değişti?
Özcan Aydoğdu

Özcan Aydoğdu

SON GASTE
Yazarın Tüm Yazıları >

Mehmet Atak'ın fikri neden değişti?

A+A-

Gölbaşı’nın en büyük problemlerinden birisi olan Konya Yolu’nun alta alınması projesi nihayet gerçekleşiyor.

Gölbaşı’nın içinde geçen Konya Yolu’nun alta alınması ile birlikte ilçenin ikiye bölünmüşlüğü de ortadan kalkmış olacak. Başbakan Yıldırım’ın müjdeyi vermesi ve sonrasında başlayan çalışmalar bir çok kişiyi memnun etti.

Siyaseten muhalefet olan kişiler bile projeye destek verdi yapılmasından memnun oldu.

Bu isimlerden biri de Gölbaşı siyasetinin renkli simalarından birisi Mehmet Atak. Geçtiğimiz gün Mehmet Atak’la yaptığımız sohbet esnasında Atak projenin yapılmasından memnuniyet duyacağını söyledi.

Atak’ın bu sözlerinin ardından aklıma 2008 yılı geldi. O dönemin belediye başkanı Abdulnasır Haşlak Konya Yolu’nun alta alınması için meclisten yetki istemiş ancak bu yetkiyi alamamıştı. Ve o dönem buna en çok karşı çıkanlardan biri de Mehmet Atak’tı. Konuyla ilgili açıklama üstüne açıklama yapıyor, çeşitli görüşmeler yapıyor… Kısacası mecliste kararın alınmaması için elinde geleni ardına koymuyordu…

FATİH DURUAY'A NASİP OLDU

Hemen soruverdim Atak’a;

‘O dönem Konya Yolu’nun alta alınmasına karşıydın. Şimdi ise Konya yolunun alta alınmasına destek veriyorsun. O günden bugüne ne değişti? Nedir bu çelişki?”

O sorunun ardından Mehmet Atak hemen düzeltme yapıyor…

- Herkesin karıştırdığı bir yanlış var. Mehmet Atak hiçbir dönem Konya Yolu’nun alta alınmasına karşı çıkmadı. Hatta Konya Yolu’nun alta alınması için ilçe başkanlığım dönemimde de çabalarım oldu. Bir çok siyasi Konya Yolu’nun alta alınması ve Gölbaşı’nın ikiye bölünmüşlüğünün ortadan kaldırılması için uğraş verdi ve Gölbaşı’nın yönetene her belediye başkanının hayaliydi bu. Bu güzel proje Fatih Duruay’ı belediye başkanlığa döneminde denk geldi. Buna şapka çıkarmak ve alkışlamak gerekir. Bize de Gölbaşılı olarak destek vermek düşer. Ben şahsım adına bu projeyi destekliyorum. Ve emeği geçen her kim varsa teşekkür ediyorum.

PROJEYE DEĞİL BELEDİYENİN YAPMASINA KARŞIYDIM

O dönem verdiğim mücadeleye gelince. Ben Konya Yolu gibi büyük bir projenin yapımına değil bu projenin Gölbaşı Belediye bütçesinden yapılmasına karşıydım. O dönem meclisten yetki alınarak bu proje belediye bütçesinden yapılmak istendi. Eğer öyle bir şey olmuş olsaydı Gölbaşı Belediyesi’nin yaklaşık 20 yılı ipotek altına alınmış olacaktı. Ben buna karşı mücadele ettim. Siyasette yapmadım. Şu anda bu prıoje Gölbaşı Belediyesi'nin öncülüğünde hükümet tarafından yapılıyor. Fatih Başkan bu konuda azmetti ve başardı. Tebrik ederim. Ben Gölbaşı’nın yararına olacak her işin yanındayım .

Evet Mehmet Atak böyle diyor işte “Ben projeye karşı değildim, bu büyük projenin belediye bütçesinden yapılmasına karşıydım.”  Yorum sizin…

Bu yazı toplam 2216 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.