1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MHP'nin adaylarına oy yok
MHP'nin adaylarına oy yok

MHP'nin adaylarına oy yok

Oylamada MHP grubunun tek aday çıkarmasına rağmen, Ak Parti’li üyelerin bazıları boş, bazılarının da Hacı Kadir Yıldırım’a o y vermesi dikkatlerden kaçmadı.

A+A-

Gölbaşı Belediyesi Mayıs ayının ilk meclis toplantısı yapıldı. Gölbaşı Belediye Meclis salonundan gerçekleştirilen toplantıda meclis 2. Başkanvekilliği’nden istifa eden Mehmet Atak’ın yerine 2. Başkanvekilliği için gizli oylama usulü yeniden seçim yapıldı.

Yapılan seçimlerde Ali Atsız 2. Başkanvekili oldu.

Oylamada MHP grubunun tek aday çıkarmasına rağmen, Ak Parti’li üyelerin bazıları boş, bazılarının da Hacı Kadir Yıldırım’a o y vermesi dikkatlerden kaçmadı. 

2.BAŞKANVEKİLİ ALİ ATSIZ OLDU

Geçtiğimiz ay yapılan meclis toplantısında meclis 1. ve 2. Başkan vekilliği seçiminde tartışmalar yaşanmış ve Ahmet Çelebi 1. Mehmet Atak da 2. Başkanvekili seçilmişti. Yapılan seçimlerin ardından Meclis üyesi Mehmet Atak verdiği dilekçe ile 2. Başkanvekilliğinden istifa etti. Atak’ın istifasının arından Mayıs ayı toplantısında yeniden 2. Başkanvekilliği için seçim yapıldı. MHP gurubu 2.Başkanvekilliği için Ali Atsız’ı önerdi. Gizli oy usulü ile yapılan oylama sonucunda Ali Atsız 2.Başkanvekili seçildi. Yedek Katip üyeliğine de Nizamettin Çakır seçildi.

Geçtiğimiz ay yapılan meclis toplantısında ihtisas komisyonlarının belirlendiği sırada Başkan Odabaşı’na tepki gösteren MHP Meclis Üyesi Yüksel Özbek de isminin bulunduğu komisyon üyeliklerinden istifa etti. Verdiği dilekçe ile üyeliklerden istifa eden Yüksel Özbek’in yerine görev yapacak yeni üye Mayıs Ayı meclis toplantısında yapılan oylama ile seçildi. Yapılan açık oylamada Hukuk Tarifeler Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine Adnan Koçak, Esnaf ve Tüketici Hakları Komisyonu üyeliğine de Nazım Kaşkatepe seçildi. 

ENGELLİLERİN SORUNLARI GÜNDEME GETİRİLDİ

Yapılan seçimlerin ardından önergeler okunarak gündeme alındı. AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri Gölbaşı’nda yaşayan engellilerin sorunlarını meclise taşıyarak bu sorunlara ivedikli olarak çözüm getirilmesi gerektiği konusunda önerge sundular. AK Parti ve CHP gurubu verdikleri önerge ile engellilerin ulaşım sorununa değindiler. CHP gurubu ayrıca Gölbaşı Belediyesi ve Atatürk Sahil Parkı’nda engelliler için araç parkının bulunmayışının da bir eksiklik olduğu ifade ederek, Gölbaşı Belediyesi’nden konuyla ilgili bir çalışma başlatılmasını istedi. Önerge oy birliği ile gündeme alındı.

Mayıs ayı meclis toplantısı diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından son buldu.

Bu haber toplam 1735 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.