1. HABERLER

  2. THK'dan Emniyete Ziyaret
THK'dan Emniyete Ziyaret

THK'dan Emniyete Ziyaret

THK Şube Başkanı Ramazan Yılmaz, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Cihangir Kaya’yı makamında ziyaret ederek, THK Şubesi’ne Havacık faaliyetlerinde, model uçak kurslarında, Fitre Zekât ve Kurban Derisi Toplama faaliyetlerinde vermiş oldukları destek ve katkılar

A+A-

THK Şube Başkanı Ramazan Yılmaz, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Cihangir Kaya’yı makamında ziyaret ederek, THK Şubesi’ne Havacık faaliyetlerinde, model uçak kurslarında, Fitre Zekât ve Kurban Derisi Toplama faaliyetlerinde vermiş oldukları destek ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

zx.jpg

Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK BÜRO AMİRLİĞİ ilçemizdeki sorunlu çocuklar ile polis memurları ve polis çocuklarına Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Türk Hava Kurumu Gölbaşı Şubesi ve Genç Kanatlar Gurubu Topluluğu ile ortaklaşa havacılığı sevdirmek ve tanıtmak amaçlı 59 kursiyere  “ THK MODEL UÇAK BAŞKLANGIÇ KURUSU ” düzenlenmiştir.

Etkinlik kapsamında bu çocuklarımızı polislerimiz, çocukları ve THK Genç Kanatlar Gurubu üyeleri ile bir araya getirerek kaynaştırmak, polislerimiz tarafından bu çocukları kendi çocukları gibi ilgi gösterip onların kendileri ve toplum için değerli olduğu hissettirilmeye çalışılmış; Gençlere havacılık hakkında bilgiler sunulmuştur.

Şube Gelirimizin

% 50 Gölbaşı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğüne

%   4 Türk Kızılay Derneğine

%   3 Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna

%   3 Türkiye Diyanet Vakfına

% 40 Türk Hava Kurumuna Genel Başkanlığına Kalmaktadır. 

Her yıl düzenli olarak ilçemizde yapılan başvurular doğrultusunda 2011 kurs döneminde 48 gencimizi ücretsiz planör – paraşüt – yelken kanat – yamaç paraşütü – radyo kontüröllü RC kurslarına gönderiyor ve üç öğün yemek ve barınma (yatak) ihtiyaçlarını kurum olarak karşılıyoruz.

Kurmuş olduğumuz Genç Kanatlar ve Yavru Kartallar gönüllü gurupları ile 1000 aşkın üyemiz kendi guruplarında sosyal faaliyet göstermektedirler. 2011 Yılı İtibari ile pek çok Okul müdürlüklerinden ve gençlerden aldığımız başvuralar doğrultusunda yeni kurslar düzenlemeyi ve sosyal aktiviteler yapmayı planlamaktayız. Düzenlemiş Olduğumuz ve Düzenleyeceğimiz kursların hiçbirinden ücret alınmamaktadır. Kurumumuz tarafından Model Uçak Malzemeleri (Çıtalar-Sinirlikler-Yapıştırıcılar-Zımparalar) ücretsiz verilmektedir. Kurslarımıza katılım şartları 11 yaşından gün almış olmak, 1 adet kimlik fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğraf vermeleridir.

2010 Yılında almış olduğumuz vekaleten kurban bağışlarında ilçemizde Kaymakamlık nezlinde kayıtlı 285 aileye Et ve Balık Kurumunda yaptırılan kavurma yardımı yapılmış ve her yıl düzenli olarak bu yardımları yapmaktayız.

Şube gelirimizin tamamı Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığına gönderilmekte olup şubemizin giderleri genel başkanlık tarafından yapılmaktadır. THK Genel Başkanlığı aynı zamanda Yangın Söndürme (Orman Bakanlığı Anlaşmalı), Hava Taksi Ambülans, Uçuş ve Pilotaj Eğitimi, Zirai İlaçlama ve Model Uçak Kursları vs. düzenlemektedir. 

Ayrıntılı bilgi ve kurumun diğer faaliyetleri için www.thk.org.tr  ve www.genckanatlar.com adreslerinden yararlanabilirsiniz.

Şubemizin Faaliyetleri Ankara Valiliği İl Dernekler Masası ve Gölbaşı Kaymakamı nın bilgisi ve izni doğrultusunda yapılmaktadır.

            Bu doğrultuda tüm Vatandaşlarımızda yapmış oldukları yardımlardan dolayı teşekkür eder başta Gölbaşı Kaymakamlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı, Gölbaşı Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür eder saygılar sunarız."

 1.20110812162541.jpg

thk.png

Bu haber toplam 2877 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.