1. HABERLER

  2. Ak Parti ile gençliğin rotası değişti
Ak Parti ile gençliğin rotası değişti

Ak Parti ile gençliğin rotası değişti

2009 yılından bu yana Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten ve başarılı bir grafik çizen, Ak Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Avukat Fatih Şahin Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

A+A-

2009 yılından bu yana Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten ve başarılı bir grafik çizen,  Ak Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Avukat Fatih Şahin Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

foto-galeri-ikon.jpg

Ak Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Avukat Fatih Şahin, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, Ak Parti Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Fatih Duruay, AK Parti Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı İsa Albut, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Şen ve Ak gençlik ile İlçe Teşkilatında bir araya geldi.

TÜRKİYE’Yİ DAHA İLERİ SEVİYEYE TAŞIDIK

Ziyaretinde Ak Partinin politikalarından bahseden Şahin, partilerinin Türkiye’yi ileri seviyelere taşıdığını vurgulayarak, Ak gençliğinde bu kadrolarda yer almasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Şahin, geride kalan 8.5 yıl içerisinde AK Parti olarak ülkeyi 2002 yılından çok daha ilerilere taşıma imkanı bulunduklarını belirterek, “Birçoklarının hayallerinin ulaşamadığı yerlere bizler hizmet götürdük. Bizden önceki iktidarlar döneminde yapılamayan birçok şeyi biz sadece kendi iktidar dönemimizde yapmayı başardık. Bunda tabii ki teşkilatlarımızın önemi çok büyük. Bizler eğer bugün ülkede her iki kişiden birinin reyini tercihini alan bir parti haline gelmişsek, anayasa değişikliğinde çok ezici bir üstünlükle bu reformu gerçekleştirmişsek bunda teşkilat üyelerimizin çok önemli katkı ve destekleri olmuştur. Gerçekten de 2002 yılı ile bugünü karşılaştırdığımızda ülkemizin çağ atladığını çok önemli mesafeler kat ettiğini hep beraber görüyoruz. Bu inançla, idealizmle ve hedefe odaklanmakla olan bir şeydir” dedi.

GÖNÜLLERİ FETHETTİK

Ulaşımda, sağlıkta, tarımda, bayındırlıkta, adalette çok önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini ifade eden Şahin, “Ülkemizin demokratikleşmesi konusunda, özgürlük alanlarının genişlemesi konusunda çok önemli işler gerçekleştirdik. Artık ülkemizde insanlar inançlarını, etnik kimliklerini gizlemek zorunda kalmıyor. Tüm farklılıkların kardeşçe yaşandığı bir ülke olma yolunda ülkemiz çok önemli adımlar attı. Ülkemiz uygulamış olduğu dış politika sayesinde itibar kazandı. Dik duruşumuz sayesinde tüm dünyada gönülleri fethettik. Bunları gerçekleştirirken ülkemizin en büyük avantajları birisi de sahip olduğu genç nüfusuydu. Biz sahip olduğumuz milli ve manevi değerleri muhafaza ederek bu değerler üzerinden ülkemizi dünya milletler ailesi içerisinde saygın bir yere taşıma konusunu kendisine ideal seçmiş gençleriz. Bizler her zaman haksız güçlülere karşı haklı güçsüzlerin yanında yer almış gençleriz. Bizler partiden aldığımız güçle bunu başardık” dedi.

AK PARTİ İLE GENÇLİĞİN ROTASI DEĞİŞTİ

“Bugün ülkemizin nüfusunun yarısından fazlası %52’si 30 yaşının altındadır” diyen Şahin, “Ülkemizin yaş ortalaması 28.5. Bu AB hedeflerine yürüyen ülkemiz için çok büyük bir potansiyel. Bizden önceki iktidarlar döneminde hep gençliğin bu enerjisi maalesef kötü şekilde kullanıldı.   Her zaman için çatışmanın ve kavganın tarafı gençler oldu. Ancak bizler partimizin kurulmasından sonra bizden önceki kuşakların bu ideolojik çatışmalarını hiçbir zaman sahiplenmedik. AK gençlik hiçbir zaman bir kavganın, çatışmanın tarafı olmadı. Hiçbir zaman illegal bir eylem, illegal bir çatışama ve saldırı içerisinde AK gençliği görmediniz,  bundan sonrada görmeyeceksiniz.  AK parti ile birlikte gençliğin rotası değişti. Bu ülkeye hizmet etme noktasında ülkenin gençliği çok önemli bir hedefe kilitlenmiş durumda. AK parti ile birlikte gençler siyasetin içinde oldu. Sadece bayrak asan, elinde bayrakla koşturan kitle halinden çıkıp siyaset üreten kendi ilçesinin, şehrinin, ülkesinin sorunlarına kafa yoran, bunlarla ilgili politika oluşturulmasına katkı sağlayan, bunların uygulanmasında rol alan bir yaş oranı haline geldi” dedi.

BİZİ PARMAKLA İŞARET EDİYORLAR

Ak parti gençlik kollarının üye sayısının 1 milyon 150 bini aştığını kaydeden Şahin, “Ülkemizde ki en büyük gençlik organizasyonu bugün partimizin gençlik kollarıdır. Bizi parmakla işaret ediyorlar. Biz bu gücümüzü genel başkanımızdan buluyoruz. Gençlere bakış açısından buluyoruz.  Böyle bir genel başkanımız olduğu için genlik kollarımızda çok güçlü. AK parti gençlere fırsatta, imkân da yetki de veriyor. Bunun en son ve somut örneğini partimizin milletvekili listelerinde görebiliyoruz. Kendisini yetiştiren, çalışan, gayret eden herkes AK Parti kadrolarında en üst noktalarına kadar kendisine yer bulabilir” dedi.

AK PARTİ DİĞER PARTİLERDEN FARKLIDIR

“AK Parti de önemli olan emektir, gayrettir, çabadır” diyen Şahin, “İnşallah 24. dönemde TBMM’de çok sayıda genç arkadaşlarımız olacak. Genç arkadaşlarımız ülkemize, meclisimize çok büyük bir dinamizm ve heyecan katacaklar. Edindikleri tecrübeyi, birikimi gençlikleri ile birleştirerek ülkeye hizmet etme konusunda çok önemli işlere imza atacaklar.

AK parti diğer partilerden farklıdır. AK Parti de gençleri gençler, kadınları kadınlar temsil eder. Bu da partiye güç katıyor” dedi.

EN BÜYÜK GÖREV GENÇLERİN

Ak partinin seçim  beyannamesini açıkladığını vurgulayan Fatih Şahin, “Bizler seçim beyannamemizi açıkladık. Bu beyanname 4 yıllık değil. 2023’ü, Cumhuriyetimizin 100. yılını hedefleyen 12 yıllık bir program açıkladık. Bunun uygulanmasında en büyük rol biz gençlere düşüyor. Bu hedeflerin en sıkı takipçisi bizler olmalıyız. 12 Haziran’da yapılacak olan seçimler partimiz ve ülkemiz için dönüm noktası olacak.  Şimdiye kadar yaptıklarımızın kalıcı hale gelmesi, bundan sonra daha iyilerinin yapılması, daha büyük hedeflere ulaşılması bizlerin çalışması sayesinde olacaktır” dedi.

CEVABINI VEREMEYECEĞİMİZ HİÇBİR SORU YOK

Ak parti ile birlikte ülke gençliğinin tarihinin değiştiğini sözlerine ekleyen Şahin, “Bambaşka, apayrı bir gençlik olgusu ile karşı karşıya bulunmaktayız. Gençleri güçlendiren olumlu hususlar bizlerin sorumluluğunu artırmakta omzumuzdaki yükleri daha da artırmaktadır. Bunun hakkını vermek için önümüzdeki süreci çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bizlerin alnı AK. Cevabını veremeyeceğimiz hiçbir soru yok. Onun için kendimizden emin bir şekilde sahaya çıkacağız, alanlara ineceğiz. Her kapıyı çalacağız, her eli sıkacağız. Hep beraber ülkemizin 12 Haziran’dan sonra ki geleceğini inşaa edeceğiz. Daha aydınlık yarınlara birlikte yürüyeceğiz” dedi.

AK GENÇLİK AYAKTA ALKIŞLADI

Ak Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Avukat Fatih Şahin konuşmasının ardından ak gençlik tarafından ‘gençlik seninle gurur duyuyor’ sloganları eşliğinde ayakta alkışlandı. Gölbaşı’nda karşılaştığı ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Şahin’e Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Şimşek de başarılar dileyerek bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Ak Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Avukat Fatih Şahin daha sonra AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Ramazan Şimşek’in makamına geçerek seçim çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

Bu haber toplam 2365 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.